Ten rower zmieścisz w plecaku

Swoją działalność firma Smacircle rozpoczęła w 2015 roku, skupiając się na produkcji wygodnych i krótkodystansowych rozwiązań transportowych. Teraz prezentują efekty dwóch lat pracy – Smacircle S1. Jest to najmniejszy składany e-bike. Mieści się w plecaku i waży 7 kg.


Prawda jest taka, że S1 nie posiada klasycznych pedałów. Można więc nazwać go skuterem. Ma też zasięg ograniczony do 19 km na jednym naładowaniu. Ale to nie dziwi, jeśli znamy jego przeznaczenie, czyli pokonywanie małych odległości. Służy do przemieszczania się w miejsca, które są zbyt daleko, by iść piechotą, ale zbyt blisko, aby wsiadać w samochód. Pozwala także uniknąć zatłoczonej komunikacji miejskiej.  


S1 ma tylko jeden rozmiar i może być użytkowany przez osoby o wzroście 145 cm – 195 cm. Maksymalne obciążenie to 100 kg. Jego kompaktowe wymiary po złożeniu to tylko 19 x 29 x 49 cm. Akumulator ukryty jest w siedzeniu i blokuje rower, zapobiegając kradzieży. Bateria ładuje się w zaledwie 2,5h poprzez zwykłe gniazdko ścienne. Na kierownicy zaprojektowano miejsce na smartfona i ładowarkę USB. Przez aplikację można monitorować żywotność baterii, czas trwania podróży, bieżącą i średnią prędkość. Gdy telefon znajduje się w zasięgu S1, automatycznie łączy się przez Bluetooth.


Cena produktu wraz z plecakiem będzie oscylowała wokół 1499 dolarów. Jednak w przedsprzedaży na Indiegogo upolujecie ostatnie sztuki S1 w cenie 50-60% niższej od oryginalnej.