Rewolucyjny wynalazek - okno zastąpi telewizor i tablet!

Nowatorskie rozwiązanie stworzyła polska firma!


Nowe, interaktywne okno pozwala na prezentowanie materiałów multimedialnych. Poza możliwością oglądania telewizji, można również korzystać z Internetu. Okno, będące ekranem, posiada bezdotykowy panel. Tym samym stwierdzenie 'okno na świat' nabiera nowego znaczenia. Już nie jest tylko materiałem budowlanym czy elementem dekoracyjnym, ale również może służyć jako narzędzie do pracy czy rozrywki. 

Zobacz również: Przezroczysty kajak!

Matrycę LCD zamknięto w szybie zespolonej, która chroni wyświetlacz. Interaktywne okno posiada jednostkę sterującą, odpowiadającą za kontrolę, a także złącze na pendrive, dysk przenośny, klawiaturę i myszkę. Realne jest także podłączenie do internetu, co otwiera nowe możliwości. Oglądanie YouTube, przeglądanie popularnych portali, maili czy po prostu oglądanie ulubionych seriali i filmów. SmartWindow doskonale wpisuje się w ideę inteligentnego budownictwa propagowaną na całym świecie. Rewolucyjne okno jest kompatybilne z innymi systemami i urządzeniami IoT w domu

„SmartWindow by Drutex, to krótko mówiąc rewolucja na światowym poziomie. Nad inteligentnym systemem pracowaliśmy intensywnie od wielu miesięcy. Nasi inżynierowie, dział B+R i technolodzy opracowali technologię, o której jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Zależało nam na stworzeniu produktu, który odpowiadałby potrzebom współczesnego Klienta, który w coraz większym stopniu korzysta z nowoczesnych narzędzi internetowych, jest mobilny i poszukuje rozwiązań prostych i wysoce funkcjonalnych. Nasze nowe okno oferuje szereg możliwości dla domu, pracy, biura. Nasze najnowsze rozwiązanie wpisuje się w światowe trendy, ale poszerza również ofertę inteligentnych rozwiązań dotychczas oferowanych klientom. A to dopiero początek tego, co przygotowaliśmy dla naszych Klientów. Kolejne innowacyjne systemy zaprezentujemy już wkrótce” – mówi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A.

Może zainteresuje Cię logo dla Twojej firmy, które sztuczna inteligencja stworzy w 5 minut?

Innowacyjny wynalazek stworzyła polska firma Drutex . Rozwiązanie zostało oparte o energooszczędny procesor w architekturze ARM, zawiera również interfejsy do komunikacji bezprzewodowej opartej o najnowsze standardy takie jak WIFI (802.11n), Bluetooth (4.1) oraz Bluetooth Low Energy. SmartWindow by Drutex dostępne jest we wszystkich technologiach będących w ofercie Drutex, a więc systemach PVC, aluminium i drewnianym oraz drewniano-aluminiowym. Jednocześnie wszystkie dotychczasowe funkcje i specyfikacja produktów nie ulegają zmianie. Nadal stolarka wyróżniać się będzie wysoką energooszczędnością, bezpieczeństwem i nowoczesnym designem. Dodatkowa funkcjonalność stanowi o przewadze konkurencyjnej nowego produktu. SmartWindow by Drutex jest obecnie wersją koncepcyjną i dostępne będzie w sprzedaży seryjnej już w najbliższej przyszłości.

Jak w praktyce działa SmartWindow? Zobaczcie to na własne oczy:

Źródło: materiały prasowe