Problemy pracowników biurowych zostały rozwiązane

Od teraz nie musisz martwić się, na ile stopni Twoi współpracownicy nastawili klimatyzację. Nigdy więcej nie stoczysz już boju przy termostacie. 


Absolwent Uniwersytetu w Loughborough, Tony Elkington, zaprojektował matę Stratum, która ogrzewa lub chłodzi, według osobistych preferencji. Według badań, temperatura jest powtarzającym się źródłem niezgody w miejscu pracy.

Urządzenie zaprojektowano jako alternatywę dla centralnego ogrzewania lub klimatyzacji. Jest bardzo osobista – mieści się na biurku i można nią indywidualnie sterować. Stratum rozgrzewa lub chłodzi przedramiona użytkownika. Może być również zaprogramowany do utrzymania określonej temperatury.Podgrzewacz jest zabezpieczony warstwą polimeru, aby zapobiec przypadkowym poparzeniom czy spaleniu. Technologia grzewcza opiera się na podczerwieni, co ma korzystne skutki zdrowotne. Pomaga przy schorzeniach związanych z RSI (urazy na skutek przeciążenia mięśni i ścięgien, występujące u korzystających z klawiatury, myszki, pracowników IT, biurowych czy sekretarek).

Użytkownik może indywidualnie zaprogramować programy, by nie przeszkadzały w pracy. Zaledwie trzy sekundy trwa przełączenie się pomiędzy trybami ogrzewania i chłodzenia. Stratum jest dyskretny – jeśli akurat z niego nie korzystamy, matę można zwinąć do niewielkich rozmiarów.