Powstało w Polsce kino w technologii VR

Warszawa będzie pierwszym miastem, które umożliwi oglądanie seansów w technologii VR. Seans odbędzie się już dzisiaj, 4 sierpnia. 


 To dobre rozwiązanie dla osób, które denerwuje u współoglądających siorbanie napojów gazowanych czy kompulsywne jedzenie popcornu. W tym kinie każdy będzie mieć swój własny fotel – obrotowy, odpowiednio odsunięty od innych. Wszystko po to, by można było przenieść widzów z realnego świata do wirtualnej rzeczywistości.

Pierwsze i jedyne takie kino VR (ang. virtual reality – wirtualna rzeczywistość) w Polsce znajduje się w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. Na jego wyposażenie składają się: 25 obrotowych foteli z technologią Samsung Gear VR, gogle ze smartfonem Samsung Galaxy S8.

 Filmy zostały pogrupowane w 4 kategorie: podróże, niesamowite doświadczenia, dla rodzin oraz sztuka. Projekcje potrwają maksymalnie 20 minut. Przez VR doszło do zamiany ról. Bo od teraz to nie reżyser, a widz decyduje, co co będzie chciał zobaczyć. 

Za tę rozrywkę trzeba będzie zapłacić 15 zł (bilet ulgowy) lub 20 zł (bilet normalny) w dzień powszedni i odpowiednio 19 lub 24 zł w weekend. Seanse będą zaczynać się po godz. 17 od poniedziałku do piątku, a w sobotę i niedzielę kino VR będzie otwarte przez cały dzień.