Pod Warszawą rusza budowa największego parku wodnego w Europie

Mazowsze doczeka się ogromnego parku wodnego. Inwestycja zostanie zrealizowana w Mszczonowie, niedaleko Warszawy i będzie największym kompleksem basenowym w Europie Środkowo - Wschodniej. 


Powoli rusza budowa pierwszego etapu Park of Poland, w którym powstanie jeden z największych parków wodnych w Europie o nazwie Suntago Wodny Świat. Powierzchnia całej inwestycji wyniesie 400 hektarów, z czego kompleks basenowy zajmie 20 hektarów. Park wodny powstanie w Mszczonowie, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. Przyjmuje się, że Suntago będzie mógł przyjąć do 15 tys. osób dziennie, a jego całkowita powierzchnia wyniesie 67 tys. m kw.

W obiekcie jest zamiar stworzenia 30 zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 km, łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun. Goście będą mieli do dyspozycji również gabinety masażu i solaria.

Jak przekazał inwestor, firma Global City Holdings, będzie to największy park wodny w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także największy zadaszony park wodny w Europie. Inwestycja warta 150 mln euro ma się zakończyć w ciągu dwóch lat i stworzyć około 600 miejsc pracy.

Autor: Anna Adamska