Klocki, które uczą programowania

„Każdy powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia” - powiedział kiedyś współzałożyciel firmy Apple Steve Jobs, a jego słowa stały się inspiracją do stworzenia klocków Algobrix - zabawki, która uczy programowania.

Kursy programowania stają się coraz popularniejsze. Nieustannie rośnie liczba osób, które porzucają pracę, by nauczyć się programowania i dalsze życie zawodowe związać właśnie z tym zajęciem. Programowanie jest niesamowicie modne i dochodowe, dlatego nie dziwi fakt, że wielu rodziców robi wszystko, by ich dzieci rozwijały się w tym kierunku. 

Na stronie www.kickstarter.com pojawił się niedawno projekt gry dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat: https://www.kickstarter.com/projects/543628386/algobrix-the-ultimate-coding-learning-game?utm_campaign=TRS&utm_medium=FB_PostBoost&utm_source=TRS_12 


Jak piszą twórcy zabawki, Algobrix to nowy sposób, by dziewczynki i chłopcy uczyli się podstaw programowania poprzez zabawę klockami i robotami. 

Nauka dzieli się na trzy kroki: wystarczy zbudować robota, stworzyć dla niego zaprogramowanie i zacząć się bawić. Zabawka ma wprowadzać dzieci w skomplikowany język programowania w łatwy sposób. Źródło: http://www.algobrix.com/

Zdjęcia: Facebook/ Algobrix