Drugi najdroższy smartwatch na świecie

To nie pierwszy, luksusowy smartwatch, jaki ujrzał światło dzienne. Louis Vuitton podąża za trendami w technologii. 


Zacznijmy od kilku podstawowych faktów. Urządzenie działa na systemie Android Wear 2.0 i zostało opracowane we współpracy z firmą Qualcomm oraz Google. Ceny zaczynają się od... 2450 dolarów. 

Tarcza mierzy 42 mm i wyposażono ją w 1,2 calowy ekran dotykowy AMOLED 390x390. Zasilanie pochodzi z procesora Snapdragon Wear 2100. Urządzenie może pochwalić się 521 MB pamięcią RAM i 4 GB pamięcią wewnętrzną. Akumulator ma pojemność 300 mAh, co powinno wystarczyć na około 22 godziny pracy. Co ciekawe, smartwatch nie posiada monitora tętna. Wydaje się to być zaskoczeniem, jednak kto przy zdrowych zmysłach chciałby uprawiać sport w zegarku za 10000 zł? 

Louis Vuitton chce opanować cały rynek sprzedaży luksusowej. Ma ku temu dobrą pozycję startową i wycenia swój produkt taniej niż Apple. Przypominamy, że najdroższy smartwatch pochodzi właśnie ze stajni Apple i kosztuje ponad 50 000 zł. 

Model Tambour Horizon posiada dwie wersje - dla kobiet i mężczyzn. Kolorystyka to szary, czarny i brązowy, a do tego ponad 60 różnych pasków do wyboru. 

Może zainteresuje Cię słuchanie muzyki podczas pływania? Już nie musisz wkładać słuchawek do uszu.

Zobaczcie jak wygląda smartwatch Louis Vuitton:

Fot. Mikael Jannson