Za oknem zimno? Baw się świetnie w domu!

Kiedy ostatnio miałaś okazję poznać twórczość nowego pisarza? Ułożyć program maratonu filmowego na zadany temat? Stworzyć nowe zestawienia rzeczy, które już od dawna masz w swojej szafie? Walczyć o zwycięstwo w emocjonującym turnieju? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi "Dawno!", to wkrótce się to odmieni. Na całe szczęście wraz z pogorszeniem pogody możemy przypływ kreatywności.

Pomysł numer 1 

Zorganizuj turniej gier planszowych, domina lub warcabów. Zaproś do udziału przyjaciół. Im więcej Was będzie, tym lepsza zabawa. Niech każdy przyniesie swoje ulubione gry – możecie przecież rozgrywać równolegle pojedynki w różnych dyscyplinach i poczuć się jak na olimpiadzie! Jeśli lubisz proste zabawy, przy których można swobodnie porozmawiać i pośmiać się – wybierz bierki. Jeśli zaś jesteś prawdziwym mózgiem, spraw sobie grę typowo strategiczną i znajdź partnerów gotowych się z Tobą zmierzyć.

Pomysł numer 2

Przygotuj dzbanek ulubionej herbaty. Przygaś światło w pokoju, zapal lampkę oraz świece. Zadbaj o przytulny klimat. Wejdź pod koc i pomyśl o miejscu, gdzie spędziłaś ostatnie egzotyczne wakacje. Jakie smaki i zapachy przywołuje to wspomnienie? Zamów do domu wyjątkowe danie kojarzące Ci się z tym zakątkiem świata - można to zrobić na przykład w serwisie typu Pyszne.pl. Na samą myśl robi się cieplej! 

Pomysł numer 3

Zaproś jedną lub dwie koleżanki, których gustowi ufasz w 100 procentach. Wyciągnij z szafy jesienne swetry, szale, cieplejsze sukienki i zafunduj dziewczynom pokaz mody. Wystawiajcie i notujcie oceny, które przyznajecie poszczególnym ciuchom. Trzy najgorsze rzeczy odpadają z gry – pozbądź się ich lub oddaj. Z pozostałych ciuchów ułóżcie przynajmniej trzy nowe konfiguracje. Musisz założyć je na siebie i sfotografować, żeby zabawa była zaliczona! Może zechcesz podzielić się swoimi nowymi stylizacjami na Instagramie?

Pomysł numer 4

Czy kojarzysz choć jedną książkę, która jest aktualnie nowością wydawniczą? Czy wiesz, kto otrzymał w tym roku literackiego Nobla? Chciałabyś sprawdzić, która książka była najczęściej czytana? Jesienią koniecznie wybierz się do księgarni lub biblioteki. Z fajną książką u boku trudno się nudzić!

Pomysł numer 5

Od czytania wolisz oglądanie filmów? A czy potrafisz wymienić 3 filmy, których akcja rozgrywa się wiosną? To świetny temat przewodni maratonu filmowego, którego repertuar dobierzesz sam!
Autor: Karolina Wojnarowicz