Wystawa malarstwa Borysa Fiodorowicza w Domu Aukcyjnym Art in House

Dzieła sztuki Borysa Fiodorowicza można opisać jako ikony rozdarte między strefę sacrum a profanum; z jednej strony, poprzez swoją formę nawiązują do bizantyjskoruskiego malarstwa religijnego, z drugiej jednak wystupują w postaci pastiszu, kąśliwego komentarza na temat otaczającej nas rzeczywistości. Bez wątpienia to sztuka współczesna, pozbawiona konserwatyzmu, choć odnosząca się do tradycji. 

Galeria sztuki czy przestrzeń sakralna? Wystawa w Art in House

Art in House to nie tylko emocjonujące aukcje; to również galeria sztuki prezentująca prace najciekawszych twórców na polskim rynku. Tym razem, prowokujący Borys Fiodorowicz zada nam niewygodne pytania dotyczące kondycji nowoczesnego świata: czy Matka Boska nosiłaby maskę antysmogową lub hidżab? Czy do serca Jezusa prowadzi droga przez drzwi ewakuacyjne? Tym sposobem, obrazy malowane przez artystę włączają się w nurt street artu, którego misją jest prowokowanie odbiorcy to zmierzenia się z problemami XXI wieku, problemami cywilizacji miejskiej. Czy nietypowe ikony Fiodorowicza, które można spotkać na aukcjach sztuki w Art in House, stają się profanacją z powodu swoich modyfikacji? A może można włączyć je w strefę kultową? Wydaje się, że to właśnie ich ambiwalencja pozwala nam lokować je w różnych kontekstach. Dzieła sztuki ukraińskiego artysty to, z jednej strony, zabawne obrazy na ścianę domu; z drugiej zaś mogą być nośnikami religijnych treści, wcale nie umniejszając roli chrześcijańskiego symbolu.


Wystrój wnętrz z ikonami

Jeżeli spodobały Wam się prowokujące ikony Borysa Fiodorowicza, śledźcie ofertę Domu Aukcyjnego Art in House, gdzie można licytować jego prace na Aukcjach Nowej Sztuki. Jako nietypowe obrazy do sypialni i salonu będą zwracać uwagę wszystkich gości; jako wyraz współczesnej pobożności zachęcą do myślenia o współczesnych zagrożeniach. Zanim jednak zainteresuje Was sprzedaż obrazów online (https://artinhouse.pl/pl/sklep) prowadzona przez Dom Aukcyjny Art in House, zobaczcie je na żywo w czasie wystawy: złoto ikon pozostało żywe w twórczości Fiodorowicza i robi niesamowite wrażenie!

Najnowsze prace ukraińskiego artysty będzie można zobaczyć w czasie wystawy pt. ”Niebezpieczeństwa” w Domu Aukcyjnym Art in House od 10 do 30 czerwca 2019 roku.

Na wernisaż zapraszamy 10 czerwca o godzinie 18:00


Wystawa sztuki – Borys Fiodorowicz w Art in House

Wystawa sztuki – Borys Fiodorowicz w Art in House


Wystawa sztuki – Borys Fiodorowicz w Art in House


Wystawa sztuki – Borys Fiodorowicz w Art in House