Dziewczyny, które czytamy, czyli zmierzch blogów to bzdura!

Obraz bloga jako formy internetowej, która jest coraz szybciej wypierana przez media społecznościowe i której zmierzch zaobserwujemy w najbliższych latach, jeśli nie miesiącach, na szczęście nie jest prawdziwy. A poniżej udowodnimy wam dlaczego. 

Na szczęście - bo blog to medium, które pełni funkcję współczesnego pamiętnika albo osobistego magazynu, portalu, na którym dzielimy się mniej i bardziej osobistymi doświadczeniami. My przyglądamy się dziewczynom, bo to ich głos i spojrzenie powinno być w sieci szerzej promowane. Czasami piszą o codzienności, czasem są to platformy specjalistyczne w konkretnej dziedzinie, ale zawsze znajdziemy tam odpowiedzi na nurtujące i dręczące pytania, ważne wskazówki albo po prostu ciekawe opowieści z codzienności. Postanowiłyśmy zebrać blogi, które odwiedzamy najczęściej i podzielić się tymi adresami z naszymi czytelniczkami. Mamy nadzieję, że podobnie jak my, zostaniecie z dziewczynami na dłużej. Nie chcemy opierać się w naszym przeglądzie na jednym obszarze zainteresowań, dlatego proponujemy misz-masz, aby każdy i każda mogła znaleźć coś dla siebie!


1. Żudit.pl

http://zudit.pl

To jeden z najbardziej ujmujących blogów, na jakie można trafić w sieci. Prowadzi go Judyta, jej przyjaciółka Kasia i mama Beata. Dwa pokolenia kobiet, które reprezentują różne spojrzenia na świat, dzieli się z czytelniczkami obserwacjami z codzienności, patentami na to jak uczynić ją bardziej znośną albo po prostu szczęśliwą.  Felietony o dojrzewaniu i osobistych wyborach, anegdotkach i sytuacjach z życia codziennego wciągają jak najlepszy serial. Aż chciałoby się wejść do tego świata.
2. Segritta

http://segritta.pl

Czego na tym blogu nie ma! Jest o seksie, wychowaniu dziecka, osobistych sukcesach i porażkach, budowaniu domu, urządzaniu domu - przez lata blogowania nazbierało się tego naprawdę dużo! Autorka wydała książkę, prowadzi vloga, a będąc nowym gościem jej witryny należy nastawić się na długie godziny nadrabiania zaległości.
3. Janina Daily

http://janinadaily.com/ 

Najzabawniejszy i najbardziej uroczy blog w sieci. Jeśli myślisz, że twoje życie jest beznadziejne i już nic nie sprawia ci radości, Janina Daily zmieni ten stan. 
4. Styledigger

https://joannaglogaza.com

Joanna Glogaza napisała książkę o slow fashion i slow life i of tej pory śledzimy jej blog. Dlaczego warto żyć slow i na czym polega ta filozofia? Tym zagadnieniom autorka poświęca osobne kategorie na swoim blogu.
5. Zaparzę ci herbatę

http://www.zaparzeciherbate.pl

Kinga - znalazłam jej bloga głównie przez zainteresowanie jogą. Zaczęłam przeglądać inne artykuły i okazało się, że nie tylko to łączy mnie z autorką. Także umiłowanie spokoju i szukanie - szczególnie w zabałaganionej przestrzeni sieci - miejsc, gdzie będzie można odpocząć. I właśnie po to odwiedza się platformę o tej pięknej nazwie.
6.  Makehappyday.com

http://www.makehappyday.com

Z czego wynika szczęście - z dobrego jedzenia, spokoju i umiejętności odnalezienia siebie. Szczególnie warta uwagi jest zakładka o naturalnej pielęgnacji, która jest przeglądem ulubionych produktów, pojawiających się na rynku, serią porad jak je przechowywać i co kupować w sieciówkach. Bardzo pożyteczna wiedza!