3 książki Stanisława Lema, które trzeba przeczytać

Chcesz czytać Lema, ale nie wiesz, od czego zacząć? Służymy pomocą!

Od niedawna na półkach książkowych możemy kupić biografię Stanisława Lema, która wyszła spod pióra Wojciecha Orlińskiego. To dobra okazja, by przypomnieć sobie najciekawsze książki mistrza science-fiction. 

Stanisław Lem, Astronauci 

To jeden z pierwszych tekstów pisarza, wydany w 1951 roku. Akcja powieści rozgrywa się w przyszłości, na początku XXI wieku. Tytułowi astronauci stwierdzają, że dalsze życie w ziemskiej postaci jest niemożliwe, a Wenusjanie chcą zniszczyć wszystko, co jest żywe na naszej planecie. Warto przyjrzeć bliżej się temu tekstowi, by zobaczyć, jak kształtował się warsztat pisarski Lema. 


Czytaj więcej na nexto.pl

Stanisław Lem, Planeta LEMa

Wybór najlepszych felietonów wybitnego twórcy. Znajdziemy tu teksty, które dotyczą socjologii, rozwoju cywilizacji, informatyki, polityki i historii. Diagnozy Lema dotyczą także przewidywania dotyczącego rozwoju nauki i cywilizacji, ale również o powstaniu warszawskim, politycznych zmianach w Rosji.


Czytaj więcej na nexto.pl

Stanisław Lem, Dyktando

Zbiór dyktand wymyślanych przez Stanisława Lema dla siostrzeńca żony pisarza - Michała Zycha.  Z ćwiczeń ortograficznych powstał cykl prześmiesznych dyktand, które pokazują zdolności językowe pisarza. 


Czytaj więcej na nexto.pl