To (nie) żart

Mogą być kontrolerem lotów i nauczycielem chińskiego. Pomogą rozwikłać mroczne zagadki, a gdy zechcemy – aplikacje zrobią primaaprilisowy żart użytkownikom smartfonów.

Dla strategów

Just Get 10 to gra matematyczna w stylu sudoku i 2048. Wymaga strategicznego myślenia. Przypadnie więc do gustu tym, którzy na co dzień obcują z rzędami cyfr.

Trudne znaki

Chiński to język przyszłości. Aplikacja Monki Chinese Class pozwala opanować jego podstawy. Google uznał ją za jedną z aplikacji roku 2014. W ciekawy sposób uczy pisowni chińskich znaków. Słowa wyświetlają się jako animacja, wystarczy więc kreślić na ekranie telefonu lub tabletu odpowiednie linie.

Czy jest z nami pilot?

Aplikacja Flight Control pozwala poczuć się jak prawdziwy kontroler lotów. Gracz ma za zadanie opanować chaos na lotnisku i umożliwić lądowanie większej liczbie maszyn, nie dopuszczając do ich kolizji.

Oryginalne origami

Kolejna zabawa w układanki, tym razem kolorystyczne. Kami to gra logiczna w japońskiej stylistyce. Kolory spokojne, relaksujące dla oka, a całość przypomina nieco papierowe origami. Miła, przyjemna, wyciszająca.

Bierki i jenga

Podobno piękno tkwi w prostocie. Ta dewiza na pewno dotyczy minimalistycznych puzzli – łamigłówki Hook. Gra stworzona przez polskich autorów to coś jakby bierki lub jenga na ekranie.

Prima Aprilis

Propozycja żartu na 1 kwietnia. Aplikacja Cracked Screen na zawołanie udaje, że właśnie pękł ekran smartfona. Wygląda bardzo autentycznie.

Mroczne zagadki

Gra towarzyska przypominająca starą zabawę w 20 pytań. Czarne historie to zestaw mrocznych zagadek czekających na rozwikłanie. Tylko jeden z graczy zna odpowiedzi. Pozostali muszą odkryć tajemnicę, zadając pytania, na które Mistrz Gry może odpowiedzieć tylko „tak" lub „nie". Wygrywa ten, kto pierwszy zgadnie, co się zdarzyło. Uczy myślenia lateralnego i analizowania faktów.