Szok pourlopowy

Powroty do biurowej rzeczywistości bywają trudne. Dlatego warto mieć przy sobie zestaw aplikacji, które podziałają niczym balsam na nasze skołatane pourlopowe dusze.

W swoim rytmie

Hasło do wystukiwania? Czemu nie. Tap Unclock to aplikacja dla tych, którzy chcą dodatkowo zabezpieczyć dostęp do swojego urządzenia. Stworzenie własnego, unikalnego rytmu jest bardzo proste. A później, zamiast wpisywać hasło, będzie je można... wystukać. Na koniec jedna uwaga – dla własnego bezpieczeństwa lepiej zdecydować się na krótką sekwencję.

Własne odbicie

Lustro. Ale tym razem w formie aplikacji. Rewelacja dla perfekcjonistów, którzy czują dyskomfort, gdy nie mogą się nigdzie przejrzeć. Czy to pod namiotem, czy w drodze na ważne spotkanie. Program ma opcję zoomu i jest naprawdę prosty w obsłudze.

Pierwsza pomoc

Uczymy Ratować. To wprawdzie nie najnowsza aplikacja, ale wielokrotnie sprawdzona w boju. Kurs pierwszej pomocy na nieprzewidziane sytuacje, a do tego ikonka z charakterystycznym sercem – bo aplikacja powstała przy współpracy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Play.

Trening cierpliwości

Paperama to gimnastyka dla palców i umysłu. Krótko mówiąc: wirtualne origami. Zabawa polega na zaginaniu wirtualnej kartki tak, aby trafić w odpowiedni kształt zaznaczony na ekranie przerywaną linią. Pozornie łatwizna, tyle że każdy poziom pozwala na ograniczoną liczbę ruchów. Możemy więc zgiąć papier tylko kilka razy, aby figura zmieściła się w oznaczonym miejscu. Trening cierpliwości, precyzji i logicznego myślenia – a do tego ponad 70 zadań do wykonania.

Nie tylko dla lekarzy

Lista Leków Refundowanych. Najlepsza bezpłatna aplikacja z listą prawie 3,5 tys. refundowanych leków, środków i produktów medycznych. Wyszukuje medykamenty po kodzie kreskowym, głosowo, po nazwie, substancji czynnej i innych parametrach. Podaje tańsze zamienniki, automatyczne podpowiada nazwy leków, no i nie wymaga stałego dostępu do internetu (jest on potrzebny tylko do aktualizacji bazy oraz rozpoznawania mowy).

Język odblokowany

GRE Vocab Lock. To kontrargument dla tych, którzy twierdzą, że nadmierne korzystanie z telefonu ogłupia i kradnie czas. Twórcy tej aplikacji wykorzystali fakt, że przeciętny użytkownik smartfona odblokowuje telefon 150 razy dziennie. Dzięki temu przy każdym odblokowaniu ekranu można poznać nowe słowo w języku angielskim.

Zabawa w doktora

Nail Doctor. Odstresowywacz dla młodych adeptów chirurgii, którzy lubią bawić się w doktora. Albo dla dzieci, które właśnie przeżyły wyjmowanie drzazgi ze stopy i chciałyby jeszcze raz „przerobić temat". Oprócz lekarza od stóp do wyboru jest jeszcze doktor od uszu, gardła, dłoni, nosa... I tak dalej.