Skąd się wziąłeś milionerze

Polsce jest już ponoć 100 tys. iPadów. W sumie liczba tabletów Apple oraz tych opierających się na Androidzie i innych systemach sięga w naszym kraju zapewne już kilkuset tysięcy, bo np. mojego Kindle'a sprowadzonego z USA na pewno nikt do statystyk nie wlicza.

Rewolucja w mediach dokonuje się na naszych oczach. Toczona na łamach gazet dyskusja o upadku książek papierowych jest bez znaczenia. Empik wypuścił właśnie swój czytnik książek. Nie najwyższych lotów, z małą liczbą tytułów. Ale wszyscy rozumieją, że to początek fali, której nikt nie powstrzyma.

„Sukces" dołącza do tej rewolucji – w Apple App Store pojawiła się właśnie nasza aplikacja na iPada (szukajcie nas pod hasłem „Sukces"). 
Będziemy ją stale poszerzać i poprawiać, obiecujemy brać sobie do serca wszystkie uwagi czytelników.

Wreszcie postawiliśmy na nogi także naszą stronę www.sukcesmagazyn.pl. To strona na razie w wersji beta, ale będą się na niej co i rusz pojawiać nowe rzeczy.

A w tym numerze „Sukcesu" poświęcamy wiele miejsca temu, kim są i jak żyją bogaci Polacy. Bardzo byłem ciekawy spotkania z Wiesławem Włodarskim, prezesem FoodCare. Człowiek, który zaczynał od wożenia żelatyny małym fiatem, dziś jest gigantem na rynku napojów energetycznych i nie tylko. Jego wojna o Tigera i z Tigerem to jedna z bardziej fascynujących historii polskiego biznesu ostatnich lat.

Prezes Włodarski okazał się niezwykle ciekawym człowiekiem, a historia jego kariery to historia narodzin polskiego kapitalizmu. O jednej z twarzy polskiego kapitalizmu ćwierć wieku po zmianie pisze Karolina Kowalska w niezwykłym tekście o paniach Grycan.

Wojciech Fangor, jeden z najbardziej cenionych polskich malarzy, bardzo szczerze opowiada Łukaszowi Radwanowi o tym, jaki wpływ na kariery artystów mają marszandzi i krytycy sztuki. I nie jest to wpływ bynajmniej zawsze pozytywny lub uczciwy.

O przyszłych milionerach piszemy w tekście „Czekając na polski Skype". To opowieść o młodych Polakach, którzy kiedyś być może będą równie sławni jak twórcy Facebooka czy Microsoftu. Naprawdę.

Witamy też w tym numerze „Sukcesu" kolejnego felietonistę – Marek Kościkiewicz podzieli się swymi fascynacjami muzycznymi.

Miłej lektury.