Popraw efektywność swoich pracowników. Zobacz, jakie to proste!

Efektywność pracowników to jeden z najważniejszych czynników decydujących o rozwoju przedsiębiorstwa. Od jakości wykonywanej przez nich pracy i stopnia wywiązywania się z powierzonych obowiązków uzależnione jest funkcjonowanie całej firmy oraz to, jakie wyniki staną się jej udziałem. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy wprost prześcigają się w pomysłach na podniesienie efektywności swoich pracowników, sięgając po mniej lub bardziej skuteczne met

Na szczęście zdecydowana większość z nich zdaje sobie sprawę z tego, że aktualnie skuteczna motywacja pracowników nie ogranicza się wyłącznie do korzyści finansowych, ale uwzględnia też ich indywidualne potrzeby. To właśnie ich zaspokojenie, i związane z nim poprawienie komfortu pracy, najskuteczniej wpływa na wzrost wydajności wykonywanych obowiązków.

 

Inwestycja w dobrego pracownika

 

Lojalny i oddany firmie pracownik to prawdziwy skarb. Niestety jego pozyskanie jest niezwykle trudne, a przekonanie do stałej współpracy na wysokim poziomie jeszcze trudniejsze. Dlatego niezbędne jest wprowadzanie do każdego przedsiębiorstwa różnych programów motywacyjnych, których zadaniem jest stałe zachęcanie zatrudnionych osób do większej staranności w wypełnianiu obowiązków, podejmowania nowych wyzwań i własnego rozwoju, który jest dla firmy korzystny. Nie każdy pracownik tak samo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków pracy i nie każdy angażuje się w pracę w równym stopniu.

 

Zastosowanie programu motywacyjnego nie tylko zachęca do podejmowania większego wysiłku. Stanowi też realny dowód na to, że warto ten trud podejmować. Wdrożenia skutecznych metod motywacji pracowników tak naprawdę potrzebuje każda firma, bez względu na osiągane wyniki, bowiem w każdym przedsiębiorstwie wysoka efektywność pracowników jest największym dobrem. O tym, że inwestycja w motywację pracowników jest jedną z najlepszych, przekonał się już niejeden przedsiębiorca, któremu dzięki niej udało się osiągnąć wymarzony sukces. Aby jednak tak było, warto wybierać sprawdzone rozwiązania, które powstały w oparciu o specjalistyczną wiedzę i wieloletnie doświadczenie.

 

Pomysł na motywację według Sodexo

 

Okazuje się, że opracowanie dobrej strategii motywacyjnej wcale nie musi być trudne. Wystarczy tylko skorzystać ze sprawdzonych i skutecznych metod, przygotowanych przez prawdziwych specjalistów z tej dziedziny. Jednym z nich jest na przykład firma Sodexo, która od wielu lat wspiera przedsiębiorców walczących o poprawę prosperowania własnych firm. Otwartość na wymianę doświadczeń pomiędzy pracownikami (w myśl jednej z głównych zasad firmy „know-how”) oraz ogromny zasób wiedzy dotyczącej zasad funkcjonowania różnych sektorów biznesu, uczyniły z Sodexo prawdziwego światowego lidera, z usług którego każdego dnia korzystają całe rzesze klientów.

 

W starannie przygotowanej propozycji firmy Sodexo, skierowanej do wszystkich przedsiębiorców, którzy rozumieją, jak wiele zależy od efektywności pracy zatrudnianych przez nich osób, znalazły się Karty i Kupony Podarunkowe. Zakładają one różne sposoby motywowania pracowników, między innymi polegające na dofinansowaniu posiłków, zajęć aktywności fizycznej czy wydarzeń kulturalnych. Dzięki temu sposób motywacji każdego pracownika można dopasować zarówno do jego potrzeb, jak i własnej koncepcji poprawy efektywności jego pracy.

 

Oprócz różnych możliwości świadczeń pozapłacowych firma Sodexo przygotowała również specjalną, nowoczesną platformę internetową, za pośrednictwem której każda z osób objętych programem ma możliwość samodzielnego wyboru świadczeń, z których chce skorzystać w ramach przyznanego jej limitu. Dzięki temu każdy przedsiębiorca, bez ponoszenia zbędnych kosztów na nieskuteczne metody motywacji i poświęcania własnego czasu na ich wyszukiwanie, otrzymuje szansę na wyjątkowo efektywną metodę motywacji swoich pracowników. Motywowanie z Sodexo okazuje się być zaskakująco proste.