Pełne tajemnic „Życie nad rozlewiskiem”

Na antenie TVP 1 zadebiutowało „Życie nad rozlewiskiem” z Joanną Brodzik odkrywającą uroki Mazur. To już trzecia część serialu na podstawie bestsellerowej sagi książek Małgorzaty Kalicińskiej. Co tym razem czeka bohaterów popularnej produkcji?
„Życie nad rozlewiskiem” przedstawia dalsze perypetie Małgorzaty Jantar granej przez Joannę Brodzik: atrakcyjnej czterdziestolatki, która po utracie dobrze płatnej pracy w agencji reklamowej przeniosła się z wielkiego miasta na mazurską prowincję.

Plan zdjęciowy
W nowym otoczeniu odnalazła spokój, przyjaźń i miłość. Ale czy jej szczęście potrwa długo? Równie ważnymi postaciami serialu są matka Małgosi, Barbara (Małgorzata Braunek), a także jej córka Marysia (Olga Frycz).
Życie nad rozlewiskiem od kuchni. Zobacz wideo. Zdjęcia i montaż Mikołaj Tocki:
To opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, kręcona wśród malowniczych plenerów w okolicach Ostródy, od razu przypadła do gustu Polakom. Premierowy odcinek „Domu nad rozlewiskiem”, wyemitowany 4 października 2009 roku, przyciągnął przed ekrany telewizorów ponad 5 milionów widzów, zdecydowanie pokonując programy konkurencji. Drugi sezon, czyli „Miłość nad rozlewiskiem”, oglądało średnio 4,5 miliona widzów.
O Małgosi opowiada Joanna Brodzik.Zdjęcia i montaż Mikołaj Tocki:
W przeciwieństwie do dwóch poprzednich części, trzynastoodcinkowe „Życie nad rozlewiskiem” nie powstało na podstawie powieści autorstwa Małgorzaty Kalicińskiej, lecz według oryginalnego scenariusza stanowiącego kontynuację perypetii bohaterów dobrze znanych publiczności. Za kamerą serialu ponownie stanął reżyser Adek Drabiński, a do stałych członków obsady dołączyli m.in. Piotr Polk, Anna Czartoryska czy znany fanom „Prosto w serce” Mateusz Janicki.
Sam się zastanawiam, dlaczego serial jest taki popularny - przyznaje reżyser Adek Drabiński:
Co wydarzy się w nowej serii? Twórcy już zapowiadają dramatyczny epilog. Fabuła „Życia nad rozlewiskiem” skupia się wokół trzech wątków. Małgosia przeżywa rozterki związane z rozwodem z Konradem. Odkrywa bowiem, że mąż pozostaje największą i jedyną miłością jej życia. Ale czy nie jest już za późno na uratowanie tego związku? W tym samym czasie poważny kryzys będzie przechodziło małżeństwo Marysi i Kuby. Sytuację skomplikuje pojawienie się nowego leśniczego, równie przystojnego co tajemniczego Krzysztofa. Młodzi bohaterowie długo będą bronić się przed miłością, ale wreszcie – pod nieobecność męża Marysi – wybuchnie namiętny romans. Natomiast w życiu Barbary wraz z wydaniem drukiem jej wspomnień pojawi się przyjaciel z dawnych lat.
Marysia ma romans z leśniczym - zdradza Sukcesowi Olga Frycz. Zdjęcia i montaż Mikołaj Tocki:
Losy bohaterów „Życia nad rozlewiskiem” można śledzić na antenie TVP 1 w każdą niedzielę o godz. 20.25.