Pasja i chciwość

Uwielbiam ludzi z pasją. Zarażają nas optymizmem, bo pasja jest połączona z ciekawością świata.

A właśnie ciekawość świata jest największą i najbardziej optymistyczną siłą napędzającą ludzkość. Najciekawszą pasją, jaką poznałem, było kolekcjonowanie maszyn do produkcji kostek lodu. Człowiek, który je zbiera, w latach 80. postanowił sprzedawać Polakom kostki lodu. Znajomi i rodzina stukali się w czoło, bo kto mógł przypuszczać, że przyjdą czasy, gdy Polacy będą płacić za coś, co mogą mieć za darmo w domu?

Ów człowiek jednak wierzył. I wygrał – dziś jest kostkowym potentatem, z jego lodu wycina się rzeźby na mistrzostwach świata w rzeźbieniu piłą elektryczną. Napiszemy o nim w jednym z najbliższych numerów „Sukcesu".

W tym poznajemy pasje nieznanych i znanych. Miłość Zbigniewa Niemczyckiego do samolotów jest powszechnie znana, ale prezes Curtis Group nieczęsto o tej miłości opowiada, a jeszcze rzadziej pozwala dziennikarzom polatać z sobą. Nam się udało.

Pasjonatkami są panie, które latają jako pilotki w pasażerskich liniach lotniczych. Kino kocha Włoch, który postanowił przypomnieć światu bitwę pod Wiedniem i Jana III Sobieskiego. Bez wątpienia pasją wykazują się młodzi polscy projektanci mody, których przedstawiamy w tym numerze. Warto ich wspierać finansowo, co jest o tyle łatwe, że przy okazji można się dobrze ubrać. Ale żeby nie było, że świat jest taki różowy, piszemy w tym numerze o grzechu głównym AD 2012 – czyli chciwości. Historia to śmieszna i straszna, ale niestety całkowicie prawdziwa i jakże bardzo na czasie.