Non stop muzyka

Redaguje Anna Gromnicka - dziennikarka, redaktor działu kultury, krytyk literacki

Bjork, „Biophilia”

Najambitniejsze dzieło islandzkiej wokalistki zyskało fenomenalną oprawę. Naukowy musical został skomponowany częściowo na iPadzie, jako osobne aplikacje można go już kupić w iTunesie. W 10 utworach Björk śpiewa o związkach natury, dźwięków i ruchu planet... No i już zapowiada nią wielki przełom w muzyce pop.

Warner, premiera 26 września

 
Beneficjenci Splendoru, „Tęczy Wybielacz”
Po udanym debiucie czas na jeszcze lepszą drugą płytę. Od avant-popu i świetnych, absurdalnych tekstów Beneficjenci płynnie przechodzą do zaawansowanej elektroniki i mocno osobistej liryki. Jedna z najciekawszych polskich płyt tego roku.
Sony, premiera 29 sierpnia
Washed Out, „Within And Without”
Wymieniany jednym tchem obok Toro Y Moi, Pandy Bear, Ariela Pinka i Neon Indian 27-letni Ernest Greene jest brakującym ogniwem modern popu. Fluorescencyjny pochód żywych instrumentów, loopów i nostalgicznego dwugłosu zaczarowuje. Piękny debiut.
 Isound, premiera 12 lipca
Red Hot Chili Peppers „I’m With You"
Legenda popu lat 90. powraca po najdłuższej dotychczas przerwie w karierze. Z nowym gitarzystą Joshem Klinghofferem, świeżymi siłami twórczymi (okładkę albumu projektował dla nich sam Damien Hirst) i singlem, który wyrywa kable ze ścian.
Warner, premiera 30 sierpnia