Niedrogi smartfon na Boże Narodzenie – Huawei Y6 II Compact

Azjatyckie koncerny elektroniczne od dawna przodują w produkcji jakościowych i niedrogich smartfonów. Jednym z ciekawszych przykładów takiego urządzenia jest kompaktowa wersja modelu Y6 II.

Solidny telefon w niskiej cenie

Na rynku telefonów komórkowych pojawiło się w ostatnim czasie kilka interesujących propozycji w kategorii tzw. smartfonów budżetowych, czyli urządzeń dostępnych za niewygórowaną cenę, ale oferujących użytkownikowi naprawdę spore możliwości. Na takiej półce cenowej najlepiej prezentują się komórki koncernów z Azji, które dawniej konkurowały jedynie na polu cenowym, a obecnie same kreują najnowsze technologie i wyznaczają smartfonowe trendy.

Huawei Y6 II Compact to jedna z najnowszych propozycji chińskiego producenta, która pojawiła się na rynku europejskim. Co ciekawe telefon ten miał swój swoisty chrzest bojowy właśnie w Państwie Środka już jakiś czas temu, gdzie znany jest jako jeden z modeli Honora 5A. Warto dodać, że to jeden z najpopularniejszych telefonów w Chinach.

Niewielkie zmiany parametrów oraz dopracowanie wykończenia spodobały się także użytkownikom w Polsce. Model „kompaktowy” ma 143,8 mm wysokości, 72 mm szerokości i 8,9 mm grubości, podczas gdy jego pierwowzór to aż 154,3 mm wysokości, 77,1 mm szerokości i 8,45 mm grubości oraz waga 168 g. Wszystko to powoduje, że nowy telefon Huawei jest poręczniejszy i zwyczajnie wygodniejszy w użytkowaniu - szczególnie doceniają to kobiety.

Huawei Y6 II Compact – multimedia i procesor

Model Compact posiada naprawdę solidne podzespoły optyczne i multimedialne, co bardzo korzystnie wpływa na walory użytkowe. Znakomita jakość dźwięku (uzyskana m.in. dzięki zaawansowanej redukcji szumów) gwarantuje odtwarzanie i rozmowy pozbawione jakichkolwiek zakłóceń. Urządzenie posiada dwa aparaty. Tylny wyposażono w matrycę z rozdzielczością 13 Mpix (f/2.0) z szerokokątnym rozstawem - świetnie sprawdza się w warunkach słabego oświetlenia. Przednia kamera to 2 Mpix, co z powodzeniem wystarcza do wykonania np. jakościowego selfie.

Największym zaskoczeniem (pozytywnym rzecz jasna) jest natomiast jakość procesora, szczególnie w stosunku do ceny. Biorąc pod uwagę niewygórowane koszty zakupu, należałoby się spodziewać jednostki o małej mocy, zaś we wnętrzu Huawei Y6 II Compact znajduje się czterordzeniowy MediaTek MT6735P z taktowaniem 1,3 GHz i 2 GB pamięci RAM. Takie parametry świetnie sprawdzają się w telefonie tej klasy i wpływają na szybkość jego działania. System nie spowalnia swojej pracy nawet przy dużym zapełnieniu pamięci wewnętrznej, a całość jest konstrukcją nadzwyczaj energooszczędną. Bateria o pojemności 2200 mAh wystarcza na 10 godzin rozmów bez przerwy.

Doskonały i duży wyświetlacz

Konstruktorom udało się wykorzystać frontową przestrzeń w sposób maksymalny, dlatego też umieszczono tu wyświetlacz o przekątnej aż 5 cali. Jest to znakomity wynik, tym bardziej, jeśli wziąć pod uwagę całkowite wymiary smartfona. Matrycę przystosowano do pracy w trybie HD (1280x720 pikseli), co znacząco wpływa na komfort oglądanych filmów czy przeglądanie stron internetowych.

Nie ulega wątpliwości, że Huawei Y6 II Compact to smartfon jakościowy, a do tego dostępny w niespotykanie niskiej cenie. Śmiało można uznać go za okazję, z której aż żal nie skorzystać – zwłaszcza w kontekście zbliżających się świąt i co za tym idzie, poszukiwania prezentów dla najbliższych.

 

Materiał nadesłany