Horoskop na październik

Wierzysz, że przyszłość jest zapisana w gwiazdach? Przekonaj się, co spotka Cię w tym miesiącu.

Waga 23.09.–22.10.

Praca i finanse:
 Wiele z was poświęci się całkiem nowej działalności. A sprawy zawodowe wszystkich Wag przyśpieszą, wymagać będą większej aktywności i zaangażowania. Zapewne wszystko będziesz teraz chciał zmieniać. Łatwiej ci jednak zburzyć niż zbudować. Musisz być bardzo ostrożny, aby nie ponieść strat przez nieprzemyślane posunięcia. Bardzo możliwe, że zaangażujesz się w jakieś przyszłościowe przedsięwzięcie. Dostaniesz wspaniały zastrzyk energii i dzięki temu wreszcie stawisz czoła pewnym starym problemom. W finansach wiele optymizmu i nadziei, ale możliwe też rozczarowania. Unikniesz ich, jeśli urealnisz swoje oczekiwania, a także robiąc biznesplany. Osoby z początku znaku: bądźcie szczególnie ostrożne, bo wasza sytuacja finansowa będzie chwiejna.

Uczucia: Wygląda na to, że za bardzo liczysz na swojego partnera, który ma także swoje sprawy i nie zrobi za ciebie rzeczy, którymi powinieneś zająć się sam. Musisz być bardziej samodzielny, niezależny. Wkrótce planety sprawią, że będziesz mieć więcej wewnętrznej siły i będzie ci łatwiej. A na razie postaraj się nie biegać z każdym drobiazgiem do swojej drugiej połowy. Sam podejmuj przynajmniej te mniej ważne decyzje. Wiedz także, że będąc bluszczem, raczej nie uzyskasz od partnera czułości, przeciwnie – możesz go zirytować. Pod koniec miesiąca, gdy uaktywni się Pluton, emocje między wami sięgną zenitu – zarówno te dobre, jak i te złe.
Zdrowie: Nie będziesz narzekać na samopoczucie, dopisze ci forma fizyczna i psychiczna. Warto jednak w tym miesiącu zrobić okresowe badania. Pomyśl również o szczepionce przeciw grypie. Dieta bogata w ziarna zbóż, orzechy i nasiona jest wprost stworzona dla ciebie. Za każde odstępstwo od zasad zdrowego odżywiania możesz teraz płacić niestrawnością, chorobami jelit, a nawet zatruciami. Chcąc uporać się z różnymi dolegliwościami, zwróć się o pomoc do specjalisty medycyny naturalnej.

Skorpion 23.10.–21.11.

Praca i finanse:
 W firmie możesz mieć kłopoty z wyznaczaniem własnych granic. Sprytna osoba dość łatwo może cię wykorzystać. Aby do tego nie doszło, musisz być przytomny, lepiej pilnować swoich interesów i protestować, zanim będzie za późno.
Uczucia: Twoje serce będzie nastawione na bardzo romantyczne nuty. Uczucie jest ci potrzebne do życia jak powietrze. Złota polska jesień obudzi w tobie potrzeby, które być może były ostatnio uśpione.
Zdrowie: Nie lekceważ nawet drobnych przeziębień, unikaj dużych skupisk ludzi, stosuj sprawdzoną profilaktykę zdrowotną. W tym miesiącu warto zrobić zdrowotny rachunek sumienia.

Strze­lec 22.11.–21.12.

Praca i finanse:
 Twoja kariera będzie się harmonijnie rozwijać, ale w połowie miesiąca możesz stracić zapał do pracy. Czeka cię sporo drobnych wydatków.
Uczucia: W związku nie widać poważnych konfliktów, ale spodziewaj się wielu irytujących utarczek. Może ci brakować cierpliwości, jednak powinna połączyć was sypialnia.
Zdrowie: Urodzeni w trzeciej dekadzie znaku, muszą się liczyć z silnym odpływem sił i energii. Dbaj więc o relaks, z bezsennością walcz ziołami.

Ko­zio­ro­żec 22.12.–19.01.

Praca i finanse:
Dla wielu to czas zmian, które nie zakończą się szybko. Trzeba się sprężyć i pilnować swoich interesów. Możecie wiele zyskać: bezcenne doświadczenia, ciekawe miejsca pracy, nowe rynki. Być może trzeba będzie zaryzykować kupno akcji.
Uczucia: Dla ukochanej osoby zawsze znajdziesz czas i uśmiech. Pod koniec miesiąca trzeba będzie zmierzyć się z pewnymi przeszkodami. To może być test na trwałość uczuć, lojalność, wierność.
Zdrowie: W pierwszej połowie października możesz źle reagować na stresy. Napięcia psychiczne mogą wywołać migreny i problemy z kręgosłupem. Zadbaj więc o zdrowy tryb życia.

Wod­nik 20.01.–18.02.

Praca i finanse: 
Na początku miesiąca twoje samopoczucie może być gorsze. Powinieneś wykazać większą ostrożność. Twoje sprawy zawodowe będą szły gładko. Będziesz robił wspaniałe interesy. Poprawisz swoją sytuację finansową.
Uczucia: Za sprawą Plutona możesz wyolbrzymiać wady partnera oraz przypisywać mu złe intencje. Bądź sprawiedliwy! Masz teraz skłonność, aby widzieć złe przed dobrym. Chłód w waszych wzajemnych stosunkach może zaznaczyć się najbardziej na początku i pod koniec miesiąca.
Zdrowie: Twoje samopoczucie fizyczne będzie zależeć od stanu psychiki. Dlatego warto nie dawać się nadmiernemu pośpiechowi i jesiennej apatii.

Ry­by 19.02.–20.03.

Praca i finanse:
 W twoich sprawach może nastąpić pewne zahamowanie. Aby pójść do przodu, trzeba będzie coś wyjaśnić, na kogoś poczekać, nadrobić jakieś zaległości. Potrzebne będą cierpliwość, opanowanie oraz szersze widzenie przyszłości.
Uczucia: Możliwe niespodzianki w sprawach sercowych. Nastąpi zmiana twoich planów lub partnera, jakieś zamieszanie, zabawne nieporozumienie. Możesz odczuć zarazem i ulgę, i rozczarowanie.
Zdrowie: Dopisze ci dobra kondycja fizyczna. Chętnie będziesz teraz uprawiać ulubione sporty, być może zainteresujesz się zdobyczami nowoczesnej dietetyki i skutecznie powalczysz z nadwagą.

Baran 21.03.–19.04.

Praca i finanse:
 Może się okazać, że realizacja planów, które snułeś, wymaga większego wysiłku. Nie poddawaj się – zapewne poradzisz sobie ze wszystkim trudnościami. Czeka cię dużo wydatków.
Uczucia: Będziesz mieć więcej zrozumienia i łagodnych uczuć. Interesująco wygląda koniec miesiąca. Wtedy wszystko może się zdarzyć... Możliwa jest nawet zmiana partnera. Uran może narobić ci bałaganu w sprawach sercowych.
Zdrowie: Dopisze ci doskonała forma fizyczna i psychiczna. Jedynie końcówka miesiąca będzie wymagać większej troski o zdrowie. Uważaj przede wszystkim na infekcje dróg oddechowych.

Byk 20.04.–20.05.

Praca i finanse:
W pierwszej połowie miesiąca możesz być w gorszej formie. Mimo wątpliwości zgłosisz swój udział w jakimś przedsięwzięciu. To będzie ogromny przełom i początek zmian.
Uczucia: Nie zrażaj się nie najlepszą atmosferą w związku. Nie bądź taki podejrzliwy, zamiast martwić się czarnymi myślami, po prostu porozmawiaj.
Zdrowie: W pierwszej dekadzie października mogą dokuczać ci bezsenność i nadpobudliwość albo wprost przeciwnie: melancholia i apatia.

Bliź­nię­ta 21.05.–21.06.

Praca i finanse:
 Ta jesień może być dla ciebie czasem fantastycznych zmian w karierze i wielkiego przyśpieszenia.
Uczucia: W waszych stosunkach może zaznaczyć się różnica temperamentów i potrzeb. Ty na wysokich obrotach, z głową w chmurach, z wielkimi planami na przyszłość. A partner może cię hamować, sprowadzać do parteru.
Zdrowie: Chwilami może być trudno z twoim zdrowiem, dokuczą ci nadmierna podatność na stres, bezsenność, poczucie wykończenia. W trudnych momentach pamiętaj o ziołach, saunie i solarium, które wzmocnią twoje siły.

Rak 22.06.–22.07.

Praca i finanse
: Możesz trochę pogubić się w meandrach spraw urzędowych i finansowych. Uważaj podczas zawierania ważnych transakcji. Będziesz oscylować między mocnym zaciskaniem pasa a folgowaniem sobie.
Uczucia: Ze strony partnera możesz oczekiwać wsparcia. Widać między wami dobre porozumienie. Postaraj się znaleźć czas na dłuższe rozmowy oraz na sam na sam w sypialni.
Zdrowie: Staraj się rozładować silne napięcia. W przeciwnym razie narazisz się na skoki ciśnienia. Czasami możesz też odczuwać dolegliwości ze strony układy oddechowego lub serca. Zafunduj sobie serię odprężających zabiegów.

Lew 23.07.–22.08.

Praca i finanse:
Już pod koniec miesiąca możesz zyskać większą niezależność, uwolnić się od kłopotów. Wykażesz większą inicjatywę w sprawach związanych z elektroniką, sportem, polityką i ekonomią.
Uczucia: Jeśli uczucie jest dla ciebie adrenaliną, będziesz romansował, bo najbardziej jest ci teraz potrzebny dreszcz emocji. Jeżeli żyjesz w związku, który zupełnie ci go nie daje, bardzo możliwe, że zdecydujesz się na energiczne kroki, aby to zmienić.
Zdrowie: W dwóch pierwszych dekadach miesiąca będziesz podatny na infekcje oraz na kontuzje. Uważaj na drodze ito bez względu na to, czy jesteś pieszym, czy kierowcą.

Panna 23.08.–22.09.

Praca i finanse:
 Pisane ci są dobre okazje w interesach, pochwały i nagrody, intratne zlecenia. Możliwe, że zbliżysz się do kogoś, z kim do tej pory łączyły cię jedynie oficjalne stosunki. Możesz teraz wiele zdziałać, np. pozbyć się zaległośc