Ziemkiewicz, Warzecha, Wątły, Wojewódzki o polityce - ostry język i bezkompromisowość!

Polityka to temat, który grzeje mocniej niż cokolwiek innego. Szczególnie ostatnio - kiedy formułuje się silne społeczeństwo obywatelskie, a światło uwagi jest skierowane nie tylko na medialne wypowiedzi, ale też prywatne wybory polityków, które przekładają się na wyniki w sondażach. 

Pod wielką kontrolą jest również język polityki - słowa wypowiedziane z mównicy sejmowej odrywają się od pierwotnych kontekstów i funkcjonują już w zupełnie nowym znaczeniu.

A to wszystko kontrolują oni - komentatorzy polityczny, którzy trzymają rękę na pulsie. Są tam, gdzie odbywają się protesty, zapadają najważniejsze decyzje i przepisywana jest współczesna historia. Na PoznajTrendy wyliczamy tych, których opinie liczą się najbardziej! Już wiecie kogo obserwować?1. Rafał Ziemkiewicz

28,7 tysięcy obserwatorów na twitterze
Pisarz, krytyk, felietonista. Komentator polityczny, najbardziej aktywny na twitterze. Słynie z bezkompromisowego języka i szerokie aktywności. Zaangażowany politycznie, ale politykiem by się nie nazwał. Narodowiec, często skrajny. Jego wypowiedzi atakują zarówno opozycję jak i stronę rządzącą. W sieci zasłynęło kilka wyimków z jego działalności w mediach społecznościowych m.in. posty o brzydkich Niemkach oraz usprawiedliwianie gwałtu na nietrzeźwych.


2. Łukasz Warzecha

66,4 tysięcy obserwatorów na twitterze
Zawodowo publicysta w 'DoRzeczy'. Konserwatysta i wolnościowiec. Podobnie jak Rafał Ziemkiewicz, pomimo prawicowych sympatii, nie oszczędza obecnej prawicowej władzy, którą mocno krytykuje, podobnie jak opozycję. Na łamach DoRzeczy najsilniej dostaje się lewicy m.in. za postawę prouchodźczą.


3. Kuba Wojewódzki

755 tysięcy obserwatorów na facebooku

Telewizyjny showman, który, wydawało się, polityką interesuje się tylko wtedy, kiedy dzieje się wokół niej jakiś skandal, postanowił w końcu zabrać głos, a audytorium ma niemałe. Do swojego programu coraz częściej zaprasza uczestników życia publicznego, silnie krytykujących obecną władzę. Swoją 'walkę' z PIS-em Wojewódzki prowadzi niekonwencjonalnymi metodami np. na Instagramie wykorzystując zdjęcie Anny Lewandowksiej, aby promować hasztag #wolnesądy.


4. Kuba Wątły

37 333 obserwatorów na facebooku
Dziennikarz Superstacji, którego znajdziecie na facebookowej stronie Kuba Wątły TV. Słynie z ostrego języka i twierdzi, że jest na pierwszej linii walki z absurdami życia publicznego. Wykorzystuje możliwości, jakie daje wolność słowa na wszystkie możliwe sposoby. Antyklerykalny i radykalny. Kocha Polskę i Polaków, dlatego tępi wszechobecne 'polactwo'. Nie opowiada się wprost po żadnej z politycznych stron.


5. Jerzy Urban

niezliczona liczba obserwatorów na rozmiatych kanałach społecznościowych
Ostatnio możemy odnieść wrażenie, że Jerzy Urban jest wszędzie. Pod szyldem tygodnika 'NIE' prowadzi satyrę na polską rzeczywistość, na kanale youtube nie ma żadnych zahamowań, a na blogu 'Urban, syn Alzheimera' wpisy pojawiają się z obsesyjną częstotolwiością. Podobno widnieje na czarnej liście polskich dziennikarzy i publicystów, których nie powinno się zapraszać do mediów publicznych. Urban ma za sobą bardzo bogatą polityczną przeszłość.


6. Mariusz Max-Kolonko

635 443 subskrypcje na YouTube
Były dziennikarz TVP i TVN, korespondent w USA, dzisiaj - youtuber prowadzący program MaxTV, gdzie w zaaranżowanym studio prowadzi własne wydania wiadomości. Porzucił etykę dziennikarską i wszelkie ograniczenia języka, które narzucają duże media. Pozwala sobie na bardzo silną postawę antyuchodźczą, wchodzi w ostrą polemikę na temat praw kobiet, o premierze 'Klątwy' w Teatrze Powszechnym pisze: 'Chorwacki dupek wiesza Polakom i papieża'. Nie przebiera w słowach, przekracza granice, a mimo wszystko, ludzie nadal go słuchają.


7. Tomasz Lis

782 tysiące obserwatorów na twitterze
Były dziennikarz Newsweeka, obecnie aktywny krytyk i 'nowa dziennikarska twarz opozycji'. Głównie na twitterze. W ciągu kilka lat przeszedł silną transformację. Od dziennikarza Polsatu do internetowego aktywisty. O jego przemianie najlepiej mówi jego opis na twitterze: 'Kiedy pada demokracja, giną instytucje i gasną nadzieje, zostają jeszcze honor, twarz i...słowa'.