Zbędna tkanka tłuszczowa

W tym miejscu w sposób szczególny swoją uwagę kierujemy na osoby ćwiczące na siłowniach, które za swój główny cel stawiają sobie przyrost masy mięśniowej lub też marzą o znacznie wyższym poziomie wytrzymałości mięśniowej. Wiele takich osób sięga dodatkowo po odżywki z rodzaju gainer i jest to jak najbardziej słuszne podejście, jest to jak najbardziej słuszny krok.


Energetyczne węglowodany

Zasadniczo bowiem gainery dostarczają nam niezbędnego paliwa energetycznego w postaci węglowodanów jak również niezbędnego materiału budulcowego dla naszych mięśni, czyli oczywiście białka. Mamy jednakże w tej beczce miodu także i łyżkę dziegciu. Niektóre osoby stosujące zwykłe gainery wykazują pewną tendencję do gromadzenia nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Jest to oczywiście zjawisko zdecydowanie niepożądane i tym samym musimy w tym miejscu wskazać na inny rodzaj sportowych odżywek, które będą dla tych osób zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. O czym mowa? O czymś bardzo podobnym, o specjalnym rodzaju gainerów, a konkretnie rzecz ujmując mamy tutaj na myśli odżywki z rodzaju bulk.

Niska ilość białka

Są to gainery, które w swoim składzie posiadają zbliżoną ilość białek i węglowodanów. W ten sposób możemy mówić o prawidłowym dostarczaniu zarówno materiału budulcowego dla mięśni jak i odpowiedniej ilości materiału energetycznego. Odżywki bulk są stosowane wyłącznie w przypadku, gdy ktoś ma owe tendencje do gromadzenia nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. W każdej innej sytuacji, w odniesieniu do wszystkich innych osób lepiej jest postawić na zwykłe gainery, ponieważ to one będą w przypadku tych osób działać znacznie skuteczniej. Oczywiście można sięgać także po inne rodzaje odżywek sportowych, a tych mamy dostępnych na rynku bardzo dużą ilość. My w tym miejscu jednakże wskazujemy na gainery jako na jedne z bardziej skutecznych suplementów diety dla sportowców.


Autor: Bartek Malak


Gainer to niezastąpiony suplement każdego sportowca.