W wolnym czasie #1 - Joga na blue monday

Dzisiaj Blue Monday, czyli najsmutniejszy, najbardziej depresyjny dzień w roku. Jednocześnie następuje przesilenie mające wpływ na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Jak sobie z tym poradzić?         

Jednym ze sprawdzonych przez naszą redakcję sposobów na złe samopoczucie jest sport: bieganie, basen albo joga. Ponieważ w najbardziej depresyjny dzień nie mamy ochoty przebywać wśród ludzi, a mróz i smog dają się we znaki na tyle, że bieganie może być niebezpieczne dla naszego zdrowia, polecamy wam jogę - a właściwie domowy sposób na jogę. 

Mamy swoje ulubione trenerki, które są naszymi przewodniczkami po domowej jodze. Z cierpliwością i profesjonalizmem tłumaczą jak nie zrobić sobie krzywdy, proponują jogę dla oddechu, jogę dla kręgosłupa, jogę odchudzającą, jogę na ból głowy - do wyboru, do koloru! 


1. Joga Fusion Ania Brzegowa

https://www.youtube.com/channel/UCBakkxKoa1gHXTTxf2O-QVQ


Na nowy rok Ania zafundowała swoim widzom i widzkom wyzwanie - to motywujące do regularnych spotkań z jogą trzydziestodniowe wyzwanie. Trzydzieści dni to wystarczający czas, aby nabrać odpowiedniej dla tego rodzaju ćwiczeń dyscypliny. Do wyboru mamy kilkadziesiąt filmików z różnymi rodzajami ćwiczeń, które dobieramy do swoich możliwości fizycznych i potrzeb. 


2. PortalYogi

https://www.youtube.com/channel/UCRfe8VSaDrsLbbbSvvS7JDA 


Joga z Basią Lipską była dla jednej z naszych redaktorek początkiem długiej przygody z ćwiczeniem jogi. Cierpliwość, profesjonalizm i przede wszystkim - stopniowanie poziomu trudności tak, aby dostosować je do różnych etapów nauki sprawia, że po jogę z Basią Lipską polecamy sięgać wszystkim naszym znajomym.


3. Anatomia Jogi

https://www.youtube.com/channel/UCQTmnNx1Fymydue1xAs19rQ


Z trzech zaproponowanych przez nas kanałów Anatomia Jogi jest najbardziej zaawansowanym albo raczej dedykowana osobom, które chcą zgłębić nie tylko podstawowe ćwiczenia, ale jogę jako filozofię, jej język i technikę. Otwieranie klatki piersiowej czy bioder, regulowanie oddechu, rozluźnianie mięśni - te wszystkie pojęcia, które usłyszane po raz pierwszy wydają się trudne, obce i niewykonalne, jest wyjaśnione w sposób przystępny i teoretyczno-praktyczny.