To będzie bardzo dobry rok dla miłośników seriali! Na co czekamy?

Świąteczna szaleństwo i sylwestrowe emocje - po tak intensywnym czasie odpoczynek należy się każdemu. A jak najlepiej odpoczywać?

Oczywiście przy serialach. Zwłaszcza, gdy na zewnątrz mróz na zmianę ze smogiem zniechęcają nas do jakichkolwiek aktywności poza mieszkaniem.


Jaki serialowo będzie rok 2018? Polecamy wam nie tylko oczekujące premiery, ale też te, które zachwyciły nas pod koniec mijającego roku.1. Dom z papieru
Ośmioro przestępców barykaduje się z zakładnikami w hiszpańskiej mennicy. W międzyczasie geniusz wśród złodziei manipuluje policją, by zrealizować swój plan.  

Hiszpański serial Netflixa, który trzyma w napięciu do ostatniej minuty i mocno eksperymentuje z emocjami widza.


2. Dark


Zaginione dziecko zmusza cztery rodziny do gorączkowego poszukiwania odpowiedzi. Pogoń za prawdą ujawnia szokujące, skrywane od pokoleń tajemnice.

Niemiecki serial Netflixa (chwila oddechu od amerykańskich produkcji!), trochę w duchu uwielbianego przez wszystkich 'Stranger Things', na pewno z mocnym akceptem paranormalnym.


3. Z archiwum X

Po dekadzie powraca druga odsłona drugiego sezonu kultowego serialu z lat 90. W świecie zjawisk paranormalnych rozgrywają się współczesne dylematy - bohaterowie zmienili się, serial, jak twierdzą fani, stał się lżejszy, ale dreszczyk emocji pozostał ten sam. Oczekujemy drugiego sezonu drugiej odsłony.

4. The end of the fucking world
Wszystko wskazuje na to, że ten serial będzie miał w tym roku premierę w serwisie Netflix. Zmagania chorego psychicznie, zafascynowanego przemocą i zadawaniem bólu nastolatka, jego obsesja popełnienia zbrodni i dziewczyna, które postanawia zaprzyjaźnić się z nim i - być może - tym samym uratować czyjeś życia. Wśród powstających ostatnio masowo seriali o psychice nastolatków, ten wydaje się kolejnym, o którym będzie się długo dyskutować. 


5. Opowieści Podręcznej, sezon 2
Druga odsłona ekranizacji kultowej książki Margaret Atwood - o antyutopii, świecie, gdzie kobiety są sprowadzona do roli reprodukcyjnej, a ich zdolność zachodzenia w ciążę staje się kapitałem, dzięki któremu mogą przetrwać. W kwietniu tego roku czeka nas druga odsłona tego świata, a przez producentami ogromne wyzwanie, bo pierwszy sezon odniósł gigantyczny sukces.