Polecamy: 3 najlepsze e-booki na ten tydzień

 Rozpoczynający się własnie sezon wakacyjny to dobry czas, by poświęcić go na czytanie. Jesteś typem mola książkowego, który lubi wiedzieć, co w trawie piszczy? Nasz nowy cykl jest dla Ciebie!

Od dzisiaj, co tydzień w każdy wtorek będziemy dzielić się z Wami naszymi książkowymi propozycjami. Ten tydzień proponujemy spędzić z....wielkimi umysłami, którzy pozwolą połączyć przyjemną lekturę z pożyteczną dawką wiedzy. W końcu warto uczyć się od najlepszych ;)  Na deser - książka Bernarda Werbera, autora „Mikroludzi”.


1. Magdalena Gacek „Ścigając Steve’a Jobsa. Historie Polaków w Dolinie Krzemowej”

Mało kto wie, że legenda i potęga Doliny Krzemowej to również zasługa pracujących tam Polaków. Magda Gacyk opowiada o tym, pokazując naszych rodaków na tle „krzemowej” rzeczywistości, pełnej utalentowanych, często wręcz ekscentrycznych, wynalazców i autorów technologii najwyższej generacji. Mieszanki wizjonerów pochodzących z różnych miejsc świata. Polscy bohaterowie książki to ludzie obdarzeni silnym charakterem, wytrwałością, a przy tym utalentowani i świetnie wykształceni. Przybywali tu w różnych momentach polskiej emigracji, uciekając z ojczyzny lub poszukując nowych możliwości, z rodzinami lub samotnie. Należą do elity intelektualnej Stanów Zjednoczonych. Zajmują się: teleinformatyką, biotechnologią, energią odnawialną, produkcją specjalistycznego sprzętu dla przemysłu komputerowego i wojska, nowymi technologiami w dziedzinie medycyny.

Więcej informacji na nexto.pl2. Mason Currey, „Codzienne rytuały. Jak pracują wielkie umysły”

Franz Kafka, sfrustrowany swoim mieszkaniem i pracą, pisał w liście do Felice Bauer w 1912 roku: „Czas jest krótki, moje siły ograniczone, biuro to horror, mieszkanie jest głośne, a jeśli przyjemne, proste życie nie jest możliwe, to trzeba spróbować wykręcić się z niego poprzez subtelne manewry”. Kafka jest jednym z 161 bohaterów tej inspirującej książki: pisarzy, poetów, dramaturgów, malarzy, filozofów, naukowców, matematyków, którzy zdradzają swoje sekretne sposoby na to, jak mimo przeszkód i codziennych obowiązków robić w życiu to, co kocha się najbardziej, dzięki odrobinie samodyscypliny i… rutyny.

Więcej informacji na nexto.pl3. Bernard Weber, „Mikroludzie”

Mniejsi, bardziej odporni i solidarni. Czy mikroludzie są przyszłością cywilizacji... czy jej końcem?

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Trzecia ludzkość”!

Francuskie przedsiębiorstwo Pigmej Prod komercjalizuje usługi nowej rasy ludzkiej: Emceków – kobiet i mężczyzn, których wzrost nie przekracza siedemnastu centymetrów. Te zredukowane istoty wykonują przeróżne zadania na całym świecie: ratują górników z zawalonych korytarzy w kopalniach, przeprowadzają operacje na otwartym sercu, docierają do grożących wybuchem reaktorów jądrowych… Ich mały wzrost i precyzyjne ruchy czynią cuda; niektórzy wyróżnili się nawet bohaterskimi czynami. Sprawy mogłyby toczyć się dalej w ten sposób, gdyby nie pewne bulwersujące zdarzenie. Nastoletni Austriak nagrywa amatorski film, na którym torturuje troje Emceków. W Internecie zaczyna wrzeć… 

Więcej informacji na nexto.pl