Polecamy 3... amerykańskie bestsellery!

Na długie jesienne wieczory nic nie sprawdza się tak dobrze jak amerykańska proza. Napisana świetnym językiem, z powolną albo dynamiczną fabułą, która wciąga niezależnie od ekspresji pisarza.             

Jonathan Franzen 'Korekty'

zobacz na nexto
Amerykańska proza bardzo często bierze na warsztat współczesną rodzinę: z jej dysfunkcjami, spełnianiem lub niespełnianiem się amerykańskiego snu. Franzen ubiera to w czasem komiczne, czasem smutne historie ludzi wspólnie, a jednocześnie samotnie, poszukujących radości życia. 


Joanthan Safran Foer 'Oto jestem'

zobacz na nexto
'Oto jestem' to zabawna i wzruszająca historia żydowskiej rodziny mieszkającej w Waszyngtonie. Perypetie rodziców, którzy próbują odnaleźć i uratować starą miłość, obdarzonych niezwykłym intelektem synów dorastających w dziwnym świecie -  współczesnych żydowskich nakazów, rozpuszczanych przez amerykańską rzeczywistość, na tle wojny w Izraelu i walki z własną tożsamością. 


David Foster Wallace - 'Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi'

zobacz na nexto
Najpopularniejsza książka wybitnego eseisty wreszcie przetłumaczona na język polski. 'Krótkie wywiady...' to zbiór historii osób skrajnie przesiąkniętych współczesnością - emocjonalnie niedojrzałych, poszukujących, wchodzących w przypadkowe relacje seksualne, egocentrycznych, których łączy jedno przekonanie - że świat należy do nich, ale i refleksja.