Pierwszy dzień nowego roku według chińskiego horoskopu - co przyniesie?

Dzisiaj, 16 lutego, Chińczycy świętują nowy rok, który upłynie pod znakiem psa. Co to w praktyce oznacza?

Rok Psa to rok żywiołu ziemi i koloru brązowego. Pies sprzyja szczególnie wszystkiemu, co robi się wspólnie - zawieraniu przyjaźni, kontraktów i pracy w grupach. To czas wyjaśniania nieporozumień, zażegnywania konfliktów i rozwiązywania sporów. Osoby, które urodziły się w Roku Psa mogą liczyć na dużo szczęścia, szczególnie w kwestiach biznesowych. 

Podstawowe pojęcia, które  cechują  Rok Psa to pokój, opieka, idealizm, solidarność, konserwatyzm. To pierwsze, bo Psu sprzyja rozwiązywanie konfliktów, nawet tych globalnych. Drugie, bo towarzyszy mu troska o grupę. Trzecie ze względu na bezinteresowność, którą ludzie będą kierowali się w kontaktach między sobą. Solidarność, bo psia natura oznacza lojalność, a więc zacieśnianie się relacji międzyludzkich. No i konserwatyzm - Rok Psa nie będzie rokiem zmian, bo szczęście nie będzie im sprzyjać.

Szykuje się spokojny rok, w którym wiele może się wyjaśnić, chociaż niekoniecznie wiele wydarzyć. Chińczycy mocno w to wierzą. Pies jest uważany za jeden z najsympatyczniejszych znaków w horoskopie, a więc możemy liczyć, że czeka nas dobry rok.