Pentago i Pentago Triple - jak gry logiczne podbijają świat!

Gry logiczne, takie jak np. szachy od zawsze cieszyły się powodzeniem wśród graczy. Dzięki prężnie rozwijającemu się rynkowi gier w Polsce możemy cieszyć się coraz to większą ilością nowoczesnych gier. Właśnie do takich należą Pentago oraz Pentago Triple, gry logiczne, które od wielu lat zachwycają graczy na całym świecie.

Pentago to gra dla dwóch osób, która polega na naprzemiennym układaniu jednej kuli w swoim kolorze na planszy. Po wykonaniu ruchu gracz obraca jedną z czterech części planszy o 90 stopni. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy w jednym rzędzie ułoży 5 swoich kul.Pentago Triple to gra bardzo podobna do podstawowej wersji, różni się jednak głownie tym, że jest to gra dla 2 do 4 osób, a kolorów kul jest 3 i żaden nie należy do graczy. Dodatkowo obok planszy leżą karty z określonymi sekwencjami kul. Wygrywa gracz, który jako pierwszy ułoży kule tak, aby zgadzały się w którąś z kart.

Obie gry uczą logicznego myślenia, planowania, taktyki, obserwowania współgraczy, spostrzegawczości oraz sprytu, ale także myślenia przestrzennego. Czas rozgrywki nie jest długi, więc spokojnie możemy zagrać kilka partii z rzędu cały czas ekscytując się grą.

Gry zdobyły już na całym świecie ponad 14 nagród, w tym prestiżową nagrodę Mesa Select!
Pentago oraz Pentago Triple pozwalają wejść nowym osobom do świata gier logicznych i pokochania tego typu rozgrywki! Plansze i kule są trwałe, więc gra nie niszczy się i wytrzymuje próbę czasu a także intensywności grywania. Obie wersje Pentago są świetnymi grami, które umilą czas w każdą pogodę, niezależnie od miejsca czy godziny. Możemy je zabrać na wycieczkę, bo wcale nie zajmują dużo czasu, lub po prostu grać w domowym zaciszu. Pentago i Pentago Triple to gry idealne dla rodzin, dzieci, albo po prostu dla tych, którzy chcą spędzić miło czas przy analogowej rozrywce, zamiast sięgać po tablet lub siadać do komputera.


Polecamy!


Za przekazanie gier do recenzji dziękujemy wydawnictwu Egmont!