Kino na weekend

Chcesz pójść do kina i zastanawiasz się nad wyborem filmu? Sprawdź nasze propozycje.


Wonder Woman

Cały świat podkreśla, że film wyreżyserowała kobieta. Patty Jenkins rzeczywiście spisała się na medal, jednak czy kobiety ciągle muszą udowadniać, że nie ma dla nich granic? Obraz ten dopełnia główna bohaterka – silna i pewna siebie Wonder Woman. Grana przez piękną Gal Gadot, przyłącza się do wojny ostatecznej i odkrywa swoje prawdziwe przeznaczenie. W filmie pojawia się walka i brutalność, więc nie przypadnie on do gustu każdemu. Ale produkcja wpisuje się w obecnie modny, feministyczny nurt. Nie ma jednak żadnych wspólnych cech z pejoratywnym znaczeniem słowa „feministyczny”. To pełny kobiecej siły film, który niczym nie ustępuje takim superprodukcjom jak „Iron Man” czy „Strażnicy Galaktyki”.


Sieranevada

Tajemnice rodzinne, głęboko skrywane urazy i inne, znane chyba każdemu niesnaski. Zazwyczaj światło dzienne ujrzą podczas rodzinnych uroczystości. Po wszystkim życie wróci na stare tory. Znany schemat? Reżyser Cristi Puiu skupia się na wydarzeniach, które dzieją się podczas stypy. W ciasnym mieszkaniu, gdzieś w Bukareszcie, rodzina spotyka się i ożywają dawne oraz obecne rozbieżności. Film trwa prawie 3 godziny, jednak jest to kawałek dobrego kina. Świetne kadry, scenariusz i gra aktorska. Może i śmiesznie nie będzie, ale bardzo życiowo. 

Sama przeciw wszystkim

Kolejna produkcja w naszym zestawieniu, która skupia się na silnej i niezależnej kobiecie. Elizabeth Sloane, grana przez Jessicę Chastain, jest lobbystką. Otaczają ją polityka, korupcja, szantaż i brudne pieniądze, lecz wbrew pozorom świetnie odnajduje się w tym świecie. Ten idealny obrazek w pewnym momencie zostaje zburzony. Bohaterka wypowiada wojnę producentom broni. To będzie walka jej życia. 


Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Jak zwykle produkcja Piratów z Karaibów została zorganizowana z wielkim rozmachem. Wydano na nią ponad 508 mln dolarów! Dlatego też efekty specjalne powalają na kolana. Salazar (Javier Bardem) wypowiada wojnę wszystkim piratom. Oczywiście Kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp) próbuje ratować sytuację. Jak skończy się to ostateczne starcie?


Baywatch. Słoneczny Patrol

Słoneczny Patrol na dużym ekranie. Wprawdzie Davida Hasselhoffa zobaczycie tylko przez chwilę, ale uwagę przykują inne, równie idealne i umięśnione ciała. Fabuła w tej produkcji wydaje się schodzić na dalszy plan. Jeśli nie macie ochoty na ambitną produkcję i godzicie się na wiele przerysowanych scen, oraz raczej kiepską grę aktorską - polecamy. W przeciwnym razie trzymajcie się z daleka, bo pożałujecie wydanych pieniędzy i straconego czasu.