Jak wybrać krem na noc?

Krem na noc, jest równie ważny jak krem na dzień i obydwa te kosmetyki powinny mieć stałe miejsce w kosmetyczce każdej kobiety. Nie warto inwestować w uniwersalny preparat, który będziemy wsmarowywać w skórę twarzy rano i wieczorem, gdyż o różnych porach dnia nasza cera wykazuje inne potrzeby, których zaspokojenie da nam właściwie nawilżone, odżywione i pełną blasku oblicze. Jednak abyśmy jak najdłużej cieszyli się młodą i promienną cerą warto

Czy krem na noc jest potrzebny?

Cały nasz organizm, w tym skóra najlepiej regeneruje się podczas nocnego snu. Nie bez powodu mawia się, że sen jest najlepszym kosmetykiem. Same często widzimy w lustrze skutki nieprzespanej nocy – szara ziemista cera, jakby więcej zmarszczek czy zapuchnięte oczy. Nieprzespana noc dodaje nam lat, dlatego tak ważne jest właściwe jej zabezpieczenie tuż przed pójściem spać. Dodatkowo podczas nocnej regeneracji skóra zwiększa swoją przepuszczalność, gdyż rozluźniają się wiązania komórkowe tworzące jej powierzchnię. Ze względu na to dochodzi do dużo lepszego wchłaniania substancji odżywczych nawet do głębokich warstw naskórka. Warto podkreślić, iż między godziną 22.00, a 2.00 w nocy dochodzi do wydzielania tak zwanego hormonu młodości, czyli melatoniny oraz bardzo intensywnie wydzielany jest hormon wzrostu, który w naszym organizmie jest odpowiedzialny za regenerację i oczyszczanie. Zachodzą wtedy wszelkiego rodzaju procesy naprawcze, stąd tak istotne jest dostarczenie odpowiednich komponentów, które są skoncentrowane w kremie na noc, aby ułatwić proces odnowy naszej skóry. 

Jak wybrać krem na noc? 

Krem na noc, tak jak każdy preparat, który niesie ze sobą działanie odżywcze powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Warto podkreślić, iż jego konsystencja zwykle jest cięższa ze względu na skoncentrowanie większej ilości składników, a z związku z tym, iż zawiera mniejszą ilość wody krem będzie bardziej tłusty. 

Czym kierować się przy wyborze kremu na noc? 

* Typ cery – to podstawowy element właściwej decyzji zakupowej. Każdy rodzaj cery będzie miał inne potrzeby i wykazuje zapotrzebowanie na innego rodzaju składniki odżywcze. Cera sucha wymaga preparatu mocniej natłuszczającego, o gęstszej konsystencji, aby zabezpieczyć przed utratą wody z naskórka. Cera tłusta i mieszana z uwagi na to, iż produkuje większe ilości sebum, wymaga lżejszego kremu, który będzie zapobiegał jej obciążeniu, a dostarczy w dużej mierze mocno nawilżających składników. Z kolei cera naczynkowa potrzebuje związków, które wzmocnią bardzo delikatne naczynka krwionośne. 

* Wiek – wraz z jego upływem nieuchronnie postępuje proces starzenia się skóry. Zmniejsza się jej jędrność i elastyczność głównie ze względu na osłabienie włókien kolagenowych, które tworzą swoiste rusztowanie, na którym opiera się nasza skóra. Skóra staje się cieńsza, przesusza się i ulega podrażnieniom. Zmniejsza się także aktywność gruczołów łojowych, które także chronią jej powierzchnie przed wpływem czynników zewnętrznych. W związku z tym krem dla osoby starszej będzie bardziej skoncentrowany i dużo silniejszy w działaniu. Należy podkreślić, iż osoby młode nie powinny sięgać po preparaty przeznaczone dla cery dojrzałej, aby nie zaburzać naturalnych procesów jakie zachodzą w poszczególnych warstwach skóry.

* Pora roku – mimo tego, iż z założenia warunki spoczynku są zbliżone zarówno latem jak i zimą, to jednak nasza skóra w ciągu dnia jest narażona na z goła odmienne i co należy podkreślić – skrajne oddziaływanie warunków atmosferycznych. W związku z tym w okresie letnim powinniśmy zwrócić uwagę na dużą zawartość składników łagodzących, które zapewnią naszej skórze odpowiednią regenerację, szczególnie po przebywaniu w ciągu dnia na słońcu. Takim kremem jest na przykład Garnier Essential - krem nawilżająco-regenerujący na noc, który zawiera łagodzący ekstrakt z jaśminu.

Z drugiej strony w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra naszej twarzy codziennie jest narażana na działanie wiatru, bądź niskich temperatur powinniśmy jej zapewnić nocny kompres odżywczy, który dobrze odżywi i zregeneruje podrażnioną skórę.

Dobrze dobrany krem na noc to zapewnienie skórze twarzy właściwej regeneracji. Ze względu na to, iż ma inny skład od kremów na dzień, przede wszystkim ze względu na większą zawartość składników odżywczych zapewnia lepszą odnowę i daje możliwość wniknięcia w głębsze warstwy naskórka. Trzeba podkreślić, że to w nocy odbywają się wszelkie procesy naprawcze, dlatego trzeba zapewnić maksymalnie skoncentrowane komponenty. Dzięki właściwej pielęgnacji dłużej zachowasz młodą, zdrową i pełną blasku cerę.


Materiał Partnera