Jak podróżować świadomie? Od nich się dowiesz!

Pamiętacie pocztówki wysyłane z wakacji i wklejane do domowych albumów? Możliwość dzielenia swoich podróżniczych emocji ze znajomymi przybrała dzisiaj nową formę. Internet dał nam możliwości udostępniania najciekawszych chwil całemu światu!


Do podróży trzeba się przygotować. To co według kompendium postturystyki nazywa się świadomym podróżowaniem, polega na zanegowaniu tradycji wyjazdów konsumpcyjnych na rzecz świadomego konsumowania przeżyć. Przemyślanych wyjazdów z pełnym przygotowaniem - poznaniem kultury i historii miejsca, aby nie narazić się na lokalne faux pas, a czasem i konsekwencje takich błędów. To co w tradycji europejskiej wydaje nam się oczywiste, nie będzie już takie oczywiste, gdy wyjedziemy na Wschód. Podróże wymagają szacunku do miejsca, do którego się wybieramy i nastawienia, że jesteśmy tam gościem - gościem, który ma obowiązek zachowywać się według reguł narzuconych przez gospodarza. 


Wśród tych, którzy podróże traktują jako sposób na życie i wprowadzają w ten świat swoich czytelników prowadząc blogi podróżnicze, są oni - to ich czytamy. Każdy z nich ma inną narrację i innych odbiorców. Poznajcie naszych ulubionych podróżników!


somos dos - fotoreportazowy blog podróżniczy mamy z dzieckiem
Asia, właścicielka strony, jest fizjoterapeutką z wykształcenia, a z zamiłowania podróżniczką i fotografką. Podróże rozpoczęła po studiach - najpierw w parze, później sama. Trzy lata temu ruszyła w podróż do Ameryki Południowej ze swoją 20-miesięczną córeczką. Od tej pory podróżują wspólnie. Dzielna mama i odważna kobieta zamyka w kadrach niesamowite chwile i miejsca, do których niewprawiony turysta nie miałby okazji dotrzeć. Chwilami wzrusza, zawsze zachwyca.


mammamija
Blog różnorodny, ale jedna z jego zakładek jest poświęcona właśnie podróżom. Podróżują w trójkę - rodzinnie. Odwiedzili Tajlandię, Nowy Jork, Kopenhagę, Japonię. Z każdej z wypraw przywożą cudowne fotografie, bo fotografią też się zajmują. Opowiadają podróże za pomocą obrazów, zamiast ubierać je w słowa. Fotografują siebie, design, wizyty na targach i w restauracjach. Bardzo personalne, estetyczne przedstawienie podróży.


Podróże za jeden uśmiech - blog podróżniczy
Podróże za jeden uśmiech zabierają nas w świat podróżowania, ale tego, które wymaga jeszcze większego wysiłku niż samo przygotowanie. Emilia pisze: 'Będziemy spać na dworcach, prowadzić ciężarówki, jeździć na wielbłądach. Pieszo, stopem, za grosze samolotem'. Studenckie eskapady we wszystkie miejsca świata - czasami po kosztach. Dużo odwagi i wielka pasja podróżowania to coś, co trzeba podziwiać. Odwiedziła Wietnam, Seul, Włochy i można byłoby długo wymieniać. Emilia oprócz tego, że fotografuje, to bardzo dużo i ciekawie pisze!


Mouse, The Adventurer
Kto? Duet mama-syn - czasami zabierają ze sobą tatę. Kto powiedział, że macierzyństwo zmusza do stacjonarnego stylu życia? Wzruszające historie z życia rodziny, a w tle - albo na pierwszym planie - prawdziwe perły, które odkrywa przed nami świat. Każdy post jest wyczerpującą opowieścią z każdego miejsca, gdzie da się dotrzeć. Komfortowe warunki? Zdaje się, że nie to jest celem rodzinnego podróżowania. Wybierzcie się na wyprawę razem z nimi!


Busem przez świat
Busem przez świat to pełna profesjonalna platforma opisująca podróżnicze życie. Pełne kompendium wiedzy o podróżach - książki, poradniki, wiedza, której potrzebujesz. Ola i Karol podróżują busem, który rozpoczął ich przygodę z wyjazdami, a czasami na swoje wyprawy zabierają kompanów - i uwaga - każdy może pojechać razem z nimi!


Zdjęcia są własnością autorów wymienionych stron.