Gwiezdne Wojny chwilowo bez reżysera

Jak donosi strona starwars.com, firma właśnie rozstała się z reżyserami Philem Lordem i Christopherem Millerem. Nie wskazano nowej osoby, która obejmie to stanowisko i dokończy prace nad filmem, opowiadającym o losach młodego Hana Solo, który staje się przemytnikiem. Pomimo tej decyzji, premiera filmu ma odbyć się bez zmiany w 2018 r.


Powodem rozstania reżyserów z wytwórnią są różnice kreatywne. Prezes Lucasfilm, Kathleen Kennedy, która od początku startu produkcji narzucała reżyserom swoje wytyczne, powiedziała: "Phill Lord i Christopher Miller to utalentowani twórcy, którzy zbudowali świetną obsadę i ekipę, ale jasne jest, że mieliśmy różne wizje twórcze i zdecydowaliśmy się rozstać. Wkrótce zostanie ogłoszony nowy reżyser." 

Reżyserzy poniekąd potwierdzili powyższe słowa: "Niestety nasza wizja i proces produkcji nie były dostosowane do naszych partnerów w tym projekcie. Zwykle nie jesteśmy fanami frazy "twórcze różnice", ale pasuje idealnie jeśli chodzi o ten przypadek. Jesteśmy dumni z niesamowitej obsady i ekipy, pracujących na poziomie światowym."

Oficjalnie prace nad zdjęciami do filmu rozpoczęto w lutym w studio zlokalizowanym w Londynie. Scenariusz stworzyli Lawrence i Jon Kasdan. Produkcja ma objąć wydarzenia z życia Hana Solo, które miały miejsce przez jego pojawieniem się w latach siedemdziesiątych w Gwiezdnych Wojnach. Lucasfilm do tej pory przygotował serię książek i komiksów rozszerzonej wersji Gwiezdnych Wojen, opowiadających o losach młodszych łotrów.  Film o Hanie Solo jest drugą częścią autonomicznej serii Gwiezdnych Wojen, którą rozpoczęto produkcją "Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie".