Gdzie bywać, gdzie pić kawę? Robimy przegląd warszawskich kawiarni!

Nasz przegląd ulubionych warszawskich restauracji bardzo wam się spodobał! Dlatego postanowiliśmy kontynuować nasza kulinarno-smakową podróż po stolicy. 

Gdzie pić kawę, gdzie jeść ciastka? Niby trudne pytanie, ale okazuje się, że kiedy zaczynamy rozmawiać o dobrej kawie, klimatycznych miejscach i pysznych wypiekach, nie możemy przestać przerzucać się kolejnymi nazwami i dzielnicami. Okazało się, że nasze ulubione miejsca niekoniecznie znajdują się w centrum, a na dobrą kawę warto zrobić wycieczkę metrem.

1. Fawory, Mickiewicza 21

Kawiarnia na warszawskim Żoliborzu jest miejscem, w którym, jak zgodnie twierdzimy, da się popracować. Usiąść z laptopem, zamówić dobrą kawę i spędzić tam kilka godzin pochylając się nad bardzo ważnymi obowiązkami. Jednocześnie sprawia wrażenie bardzo przyjemnego miejsca na rodzinne wyjście.
2. Francuska 30

Saska Kępa nie bez powodu ma kawiarnianą opinię. Latem ogródki wzdłuż ulicy Francuskiej są oblegane, a pod numerem trzydziestym znajdziemy miejsce, które wyróżnia się tak, że widać je z daleka. Goście mogą chłodzić się w cieniu licznych kolorowych parasolów.
3. Czytelnia, Aleja Zjednoczenia 46

Czytelnia na Starych Bielanach to kolejne miejsce dla którego warto przejechać kilka przystanków metrem. Jak wskazuje sama nazwa, najlepiej spędza się tam czas w pojedynkę. Z książką, z laptopem, z gazetą, oddając się zadumie, lekturze lub poszukiwaniu informacji. Nie oznacza to, że towarzystwo nie jest mile widziane. Jak najbardziej, jest! A później spacer po wspaniałej okolicy.
4. Filtry Dobra Kawa, Niemcewicza 3

Kawiarnia znana wszystkim jako Filtry jest ulokowana na Ochocie, w dzielnicy, która nosi taką samą nazwę jak opisywane przez nas miejsce. Dobra kawa to zapowiedź, która nie okazuje się pustym frazesem. Jeśli jestem na Ochocie i mam zabrać miłośniczkę kawy w jakieś miejsce - na pewno wybiorę Filtry.
5. Kawałyksztuki, Marszałkowska 8

Ktoś napisał - miejsce dla estetów. I nie przesadził. To nie tylko połowicznie galeria sztuki, ale kuchnia tworzona przez osoby z odpowiednią wrażliwością na piękno, bo talerze przedstawiają się jak prawdziwe dzieła. I duży wybór!
6. Crepe Cafe, Plac Zwycięzców 23

Kawiarnia z nazwy, bo miejsce serwuje też całkiem rozmaite menu, ale pyszne. Miła atmosfera - pyszna kawa. Niewielkie miejsce, ale miło tam spędzać czas. Zazdrościmy tym, którzy mieszkają nieopodal!