Festiwal Cannes 2017

 Na czerwonym dywanie pojawiły się nie tylko gwiazdy kina, ale wiele Influencerek. 

Coraz więcej dużych i znaczących wydarzeń inwestuje w Influencerów. Dlatego na festiwalu w Cannes pojawiły się znane i wpływowe zwłaszcza w social mediach modelki.

Jak zawsze czerwony dywan uwieńczyły przepiękne stylizacje z czołowych domów mody. A prezentowały je między innymi Bella Hadid w pięknej posągowej, srebrnej sukni Diora, czy Kendall Jenner w połyskującej kreacji Ralhp&Russo.  Czy modelki, które mają miliony obserwatorów na profilach społecznościowych przyćmiły znane ikony filmu takie jak Nicole Kidman, czy Juliane Moore? Niewątpliwie było o nich zdecydowanie bardzo głośno. Media rozpisują się na temat przygotowanych looków, a ich popularność i zainteresowanie fanów tylko wzmożyło popularność całego festiwalu.  

Osobiście wydarzenie to kojarzyło mi się przede wszystkim z fantastyczną relacją dziennikarki Grażyny Torbickiej. Zainteresowana byłam pojawiającymi się tam aktorami, reżyserami, scenarzystami, przede wszystkim zawsze personami, które reprezentowały Polskę właśnie na tym najsłynniejszym europejskim czerwonym dywanie. Czekałam na nagrodzone filmy, zwycięzców poszczególnych kategorii, ciekawe wywiady, a otoczka modowa była dla mnie mocno drugorzędna. Natomiast w tym roku Cannes zostało przyćmione przez Influencerki, które z kinem mają bardzo mało wspólnego. Czy to dobrze? Sami możecie to ocenić. Na pewno o festiwalu jest dużo głośniej niż zawsze. Związane jest to z aktywnością w social mediach. Trzeba jednak wrócić do samego bo początku, bo mam wrażenie, że hasło konsekwencja to w tym roku mocno przewodni motyw Cannes. Kontrowersje zaczęły się przecież już od plakatu promującego wydarzenie (luknijcie, nie zapominając porównać z oryginałem). Warto zaznaczyć, że mimo iż kwestia nagłośnienia jest mniej związana z filmem, a mocniej z modą to kto zaprzeczy, że jest to ważna część każdego dużego festiwalu. Jest bardzo wiele pięknych stylizacji, zwróćcie uwagę na makijaże. Są bardzo piękne i delikatne niczym filmowe klasyki. Polecam też zagłębić się w tą filmową część Cannes 2017 jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

Autor: Martyna Groll