Być gościem na weselu

Wesele – to moment w którym chcemy prezentować się jak najlepiej, ale oczywiście nie tak, by przyćmić państwa młodych. Warto też podkreślić, że wesele zazwyczaj wiąże się z huczną zabawą do białego rana, a zatem bardzo ważna jest też wygoda danego stroju. Postanowiliśmy więc udzielić kilku cennych rad zarówno dla Pań, jak i dla Panów jak na weselu czuć się dobrze i wygodnie. 

Sukienki dla Pań

W przypadku sukienek na wesele powinno się przede wszystkim skierować takimi zasadami jak przy codziennych stylizacjach. Należy dopasować wiec sukienkę do figury. W związku z tym w przypadku szerokich bioder najlepszym rozwiązaniem będzie sukienka dopasowana od biustu, aż do tali, rozszerzająca się na dole. Panie, które chcą np. zamaskować dodatkowe kilogramy powinny zdecydować się na sukienkę w empirowym fasonie. Do ostatnio najpopularniejszych opcji zalicza się sukienki z szyfonu, które nie tylko prezentują się lekko i zwiewnie, ale i doskonale wydłużają optycznie nogi.

Jeśli chodzi o kolory to najlepszą są różnego rodzaju pastele. Mówi się, że zawsze niezastąpiona jest tzw. „mała czarna” jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju uroczystości, jednak w przypadku wesela kobieta w takiej stylizacji może czuć się dość smutno. Nie zaleca się również sukienek białych ze względu na to, że kolor ten zarezerwowany jest dla panny młodej.

A co długością? Ważne, aby Twoja sukienka nie była zbyt krzykliwa, by nie odsłaniała zbyt wiele. Za najbardziej optymalną długość uważa się odcinek delikatnie za kolana.

W przypadku kobiet w ciąży też mamy szeroki wybór kolorów sukienek, a za najlepszy krój uznaje się oczywiście delikatne odcięcie poniżej biustu i swobodne opadanie do kolan. W tym wypadku jednak stylizacje należy dobrać przede wszystkim do wielkości ciążowego brzuszka.

Panowie – prostota i elegancja

O ile w przypadku Pań mamy kilka określonych wariantów, o tyle w przypadku Panów należy się przede wszystkim trzymać kilku określonych zasad. Co nie oznacza, że Panowie też nie mogą popełnić kilku gaf – wprost przeciwnie. Zaczynając jednak od tego jakie wybory będą dla naszych panów najlepsze. Jeśli chodzi o kwestie kolorów to najlepszy będzie garnitur granatowy, bądź w kolorze grafitowym. Odpada raczej czarny garnitur, który choć oficjalny to jednak na wesele będące radosnym wydarzeniem wypada dość smutno. Złym rozwiązaniem jest też założenie fraku – przez przypadek goście mogą pomylić gościa weselnego z panem młodym. Jeśli chodzi o garnitur to szczególnie zalecane są te dwuczęściowe. Nie muszą być zapinane na wiele guzików – wprost przeciwnie, zmniejszona ich ilość ułatwia komfort noszenia garnituru. Oczywiście najlepszy dodatkiem w przypadku gościa będzie krawat. Wielu Panów zadaje sobie pytanie – czy wypada mi zdjąć marynarkę w czasie wesela? Owszem, zwłaszcza jeśli pod spodem ma kamizelkę. Jeśli chodzi o materiał to najlepsze są len, lub bawełna, gdzie w połączeniu te materiały przede wszystkim nie gniotą się.

A co ostatnio modnymi stylizacjami spodni i marynarki w różnych odcieniach? Jest to opcja jak najbardziej dopuszczalna. Jeśli jednak państwo młodzi są z Twojej rodziny, lub najbliższego otoczenia wówczas warto pozostać przy wyżej omawianych, nieco bardziej formalnych opcjach.

Autor: Anna Dydymska