Black Friday – nowy trend zza oceanu, który na dobre zadomowił się w Polsce

Nie tylko Polacy kochają wyprzedaże. Amerykański „Black Friday” to prawdziwe święto ogromnych okazji, które w ostatnich latach rozprzestrzenia się na cały świat. Tradycja dotarła także do nas i coraz więcej sklepów bierze udział w zakupowym szaleństwie, obniżając ceny swoich produktów na jeden dzień nawet o kilkadziesiąt procent. Dowiedz się więcej o Black Friday i o tym, jak możesz tym sposobem oszczędzić na zakupach.

Skąd wziął się Black Friday?

Black Friday, czyli „czarny piątek” to określenie, którym jakiś czas temu zaczęto nazywać w USA dzień po Święcie Dziękczynienia (które zawsze przypada w czwarty czwartek listopada). Jest to oficjalne rozpoczęcie sezonu świątecznego (bożonarodzeniowego) i gorączki zakupowej, która stała się już znakiem naszych czasów. Nie jest do końca jasne, dlaczego akurat w ten dzień amerykańscy klienci mogą liczyć na najlepsze okazje cenowe, jednak faktem jest, że współcześnie już tradycją są obniżki sięgające nawet 80%. Handlowcy tego dnia pozbywają się zalegającego w magazynach towaru i robią miejsce na nowy, który będą sprzedawać w kolejnych dniach. Konsumenci za to cieszą się z ogromnych rabatów i chętnie wybierają się na „polowania” na upatrzone produkty. Z Black Friday łączy się też Cyber Monday, który odbywa się w sklepach internetowych w kolejny poniedziałek – to odpowiednik piątkowego święta dla klientów wirtualnych. Niektóre sklepy prowadzą też promocyjną sprzedaż przez cały weekend lub nawet tydzień.

Black Friday w Polsce – gdzie szukać najlepszych okazji?

Czarny Piątek od kilku lat cieszy się dużym powodzeniem również w Polsce. Sprzedawcy chętnie przyłączają się do tego szaleństwa, wiedząc, że obniżki mogą przyciągnąć całe rzesze klientów. Wyłapanie najlepszych okazji metodą na „chybił-trafił” może być jednak trudne, szczególnie że nie wszyscy handlowcy proponują prawdziwie okazyjne ceny. Pomocny okazuje się znany łowcom promocji i zniżek portal Alerabat.com, który co roku sporządza listę sklepów biorących udział w Black Friday lub Cyber Monday. Pod adresem https://alerabat.com/black-friday znajdziesz odliczanie do święta zakupów i zapoznasz się z ofertą poszczególnych marek. To niezwykle przydatne narzędzie, które pomoże Ci optymalnie zaplanować zakupy na ten dzień.

Black Friday – czy to ma sens?

Akcja z amerykańskim rodowodem ma w naszym kraju mniejszy rozmach niż za oceanem, ale z roku na rok przybywa sklepów oferujących naprawdę ciekawe obniżki. Korzystając z narzędzia Alerabat, bez trudu znajdziesz te, do których warto się skierować. Dzięki temu, że Czarny Piątek przypada około miesiąca przed Bożym Narodzeniem, jest to świetna okazja, by zaopatrzyć się w pierwsze prezenty gwiazdkowe, a także dekoracje, meble, AGD, elektronikę, ubrania i inne przedmioty, które uprzyjemnią Ci świąteczny czas. W ramach Black Friday często obniżone są też ceny usług, dlatego możesz np. zarezerwować wyjazd na Sylwestra lub ferie w korzystnej cenie.