5 pomysłów na świętowanie dnia kobiet

Kiedyś wystarczyły rajstopy i goździki. Dzisiaj sposoby na świętowanie dnia kobiet to drogie prezenty albo romantyczne kolacje. Kobiety chcą być zaskakiwane, a mężczyźni zachodzą w głowę jak zaskoczyć. A przecież wcale nie o to chodzi w celebrowaniu tego święta.

Dzień kobiet to nasz dzień. Dzień, w którym każda z nas może poczuć się wyjątkowa bez adoracji ze strony płci przeciwnej – po prostu sama ze sobą. Nie uzależniaj swoich planów od tego, co może zafundować ci partner albo przyjaciel. Jeśli jesteś w związku, możesz założyć, że partner szykuje dla ciebie jakąś niespodziankę, dlatego rezygnujesz z innych planów, aby nie wchodzić mu w drogę i nie zepsuć efektu. Nie rób tego. Romantyczną kolację możecie zjeść każdego innego dnia. A w tym pozwól sobie na zupełną swobodę. Liczysz się tylko ty.


1. Umów się na dziewczyński wieczór

Możecie iść na drinka, na którego wcześniej nie znalazłyście czasu, do kina na film, na który nie znalazłybyście wspólnej okazji albo spotkać się w domu i porozmawiać. Dzień kobiet powinno się świętować razem z kobietami.


2. Zrób sobie domowe spa

Na pewno każda z was już przeszła przez etap „wrócę do domu i zrobię sobie wieczór pielęgnacji”, ale ostatecznie wygrały pilniejsze sprawy do zrobienia „na teraz”. W czwartek tak nie będzie – dzień wcześniej zrób potrzebne zakupy – olejki, maseczki, świecę do aromaterapii. Jeśli masz pod ręką partnera – niech zrobi ci masaż.
3. Jedz wszystko co tylko chcesz i w ogóle się nie przejmuj

Dyscyplinowanie kobiet co do wagi i społecznie wymaganej figury to norma na co dzień. Czy walczymy z tym czy nie, odmawiamy sobie jedzeniowych przyjemności z różnych względów. Tego dnia pozwól sobie na więcej. Albo pozwól sobie na wszystko, na co masz ochotę. Lody, gofry, czekolada, pizza (idealnie pasuje do serialu oglądanego pod kołdrą).


4. Walcz o swoje prawa.

Dzień kobiet to najlepszy dzień, aby przypomnieć o tym, że nadal nie mamy podstawowych praw: dobrej opieki okołoporodowej, edukacji seksualnej, równej płacy, możliwości awansu, dostępu do żłobków i przedszkoli. W wielu miastach w Polsce odbywają się demonstracje i marsze mające przypomnieć o tym, co naprawdę ważne. Nawet jeśli na co dzień nie uważasz się za osobę zaangażować politycznie, nie określasz się jako feministka, na pewno zależy ci na godnym życiu i szacunku. Zamanifestuj to w tym szczególnym dniu.


5. Kup sobie kwiaty!

Najpiękniejsze kwiaty to właśnie te, które kupujesz sama dla siebie. Nie chcesz robić tego bez okazji? To masz wspaniałą okazję!