3... najlepsze książki 2017 roku! cz.2

Koniec roku - czas na podsumowania. Dzisiaj prezentujemy Wam trzy najlepsze książki mijającego roku, wybrane przez opiniotwórcze magazyny z całego świata.

Obcy we własnym kraju. Gniew i żal amerykańskiej prawicy, Arlie Russell Hochschild   

zobacz na nexto.pl
Po wyborach Trumpa amerykańska prawica potrzebowała nowej definicji - narzędzi, które pozwolą na zrozumienie dlaczego na prezydenta reprezentującego radykalne poglądy głosowali Południowcy? Jakie przemiany dokonały się w regionu, o którym myślimy przede wszystkim a pomocą stereotypów? Hochschild, reprezentując najlepszą szkołę antropologii, daje odpowiedzi na te pytania.


Drwale, Annie Proulx

zobacz na nexto.pl
Kolejna amerykańska powieść, autorki m.in. "Brokeback Mountain". Zaangażowana społecznie, poruszająca jeden ze współczesnych problemów, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć - zanieczyszczenie środowiska i ingerencja człowieka w jego rozwój. Proulx projektuje trzysta lat, wielokopokelniową historię ingerencji w środowisko i konsekwencji, z którymi przyjdzie się nam mierzyć. 


Wzgórze Psów, Jakub Żulczyk

zobacz na nexto.pl
Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy, po mocnym warszawskim thrillerze, pozostaje przy gatunku, ale zmienia scenerię przenosząc się do społeczności lokalnej, tworząc uwikłaną, skomplikowaną historię rodzinną, gdzie przeplatają się intrygi, zdrady w tle polskiej prowincji, której Żulczyk nie przerysowuje, ale znakomicie oddaje klimat.