3 książki... w których kobiety mówią o miłości

O miłości można pisać inaczej niż ubierając ją w formę romansu. Jak? Polecamy trzy książki, w których miłość przedstawiono we współczesnej optyce.

'Danke' Dominika Dymińska
'Danke' to pisana językiem mediów społecznościowych wariacja na temat poematu. O miłości i rozczarowaniu, o tym, że każdy facet potrafi doprowadzić do granic ostateczności, życie jest pełne rozczarowań, a w tym wszystkim trzeba jeszcze walczyć o swoją podmiotowość. Bezkompromisowa lektura. Przede wszystkim dla dziewczyn.

zobacz na nexto.pl


'Dlaczego miłość rani' Eva Illouz
Ewa Illouz napisała książkę, w której przechodzi przez socjologiczne i społeczne aspekty miłości próbując dojść do odpowiedzi na jedno z najtrudniejszych pytań: dlaczego miłość rani? Co odpowiada za poczucie skrzywdzenia, które odczuwamy po rozstaniu? Dlaczego miłość zawsze wiąże się z niepewnością i oczekiwaniem? Kiedy możemy mówić o miłości spełnionej? Książka Illouz wiele w tej kwestii wyjaśnia, ale stawia też nowe pytania, na które odpowiedzi zaczniemy szukać w życiu.

zobacz na nexto.pl


'Stancje' Wioletta Grzegorzewska
zobacz na nexto


Wbrew pozorom 'Stancje' to opowieść o miłości, która wiąże się z zagubieniem, dorastaniem, szukaniem swojego miejsca w świecie, w którym jeszcze nie znaliśmy mediów społecznościowych i telefonów komórkowych. Bohaterka wyjeżdża z rodzinnej wsi na studia, żeby po drodze poznawać interesujących ludzi i ich historie, uczyć się o swoim ciele i w końcu - poznać czym jest miłość. Wzrusza do łez i wciąga jak najlepsza podróż.