3 książki, w których bohaterem jest miasto

Co powiesz na wycieczkę po Malborku śladami „Pana Samochodzika”? 

Planujesz krótki urlop po Polsce, ale nie wiesz, gdzie się wybrać? Może uznasz, że jeśli chcesz zobaczyć Słupsk to tylko oczami Filipa Springera? Poniżej kilka naszych propozycji książkowych, które zainspirują do odkrycia na nowo polskich zakątków. 

Zbigniew Nienacki - „Pan Samochodzik i templariusze”

Tę książkę proponujemy rodzinom, które planują krótkie wakacje (lub po prostu weekend) z dziećmi. Wspólna lektura przygód historyka i detektywa Tomasza, czyli Pana Samochodzika być może obudzi w pociechach pociąg do podróży. Miejsce akcji to okolice miejscowości Miłkokuk nad jeziorem Pomorze i Zalewa, Malbork i teren zakonu krzyżackiego. 


Czytaj więcej na nexto.pl

Filip Springer - „Miasto Archipelag”

Ta pozycja przyda się osobom, które chcą zwiedzić okolice Słupska, Krosna, Suwałk po Wałbrzych. Projekt polskiego reportażysty przedstawia 31 miast, które utraciły status stolicy województwa. Autor zwiedził okoliczne dworce, podupadłe fabryki i porozmawiał z mieszkańcami. Efekt tych spotkań udowodnił mu, że w czasach pędu za sukcesem i karierą, na znaczeniu zyskuje lokalność.Czytaj więcej na nexto.pl.

Zygmunt Miłoszewski - „Szacki. Trylogia kryminalna”

W tym zestawieniu nie mogliśmy pominąć kultowej trylogii Zygmunta Miłoszewskiego o prokuratorze Teodorze Szackim, choć zdajemy sobie sprawę, że jest to propozycja dla czytelników i podróżników o mocnych nerwach. Trzy książki autora pt. „Uwikłanie”, „Ziarno prawdy” i „Gniew” są okazją do śledzenia zagadek kryminalnych w Warszawie, Sandomierzu i Olsztynie. 

Czytaj więcej na nexto.pl.