3 książki... o naturze inaczej

Seria 'Duchowe życie zwierząt' i 'Sekretne życie roślin' zwróciły uwagę na te półki z książkami, na których znajdują się pozycje o naturze - jak żyją rośliny, jak zachowują się zwierzęta, jak myślimy o przyrodzie? 

Prawdziwą klasyką w tym temacie jest Simona Kossak i jej książka 'O ziołach i zwierzętach'. Simona przybliża nam świat przyrody, którego nie musimy poszukiwać w lesie, a możemy znaleźć wokół siebie - rośliny, które rosną przy chodnikach, zwierzęta, których nie dostrzegamy - mrówki, biedronki, owady. I ten świat jest fascynujący, a Simona ubiera go w takie słowa, że zaczynamy odczuwać go jako mikroprzestrzeń, a nie jako coś, co ucieka nam sprzed oczu.

Zobacz na nexto: http://www.nexto.pl/ebooki/o_ziolach_i_zwierzetach_p121415.xml 
"Sekretne życie krów" Rosamund Young to książka, która miała swoją premierę w połowie października. Autorka obserwowała życie krów na farmie i nadała im antropologiczny rys - cechy charakteru. Krowy według niej są nieśmiałe, pomysłowe i dumne. Wiedzieliście tyle o tych zwierzętach? Warto przyjrzeć się im bliżej.

Zobacz na nexto: http://www.nexto.pl/ebooki/sekretne_zycie_krow_p129582.xml 
"Saga Puszczy Białowskiej" to kolejna książka Simony Kossak, którą warto znać i mieć na półce. Ostatnio temat Puszczy Białowskiej rozgrzewał opinię publiczną, ale dopiero książka Simony Kossak przybliża o co toczy się walka. O lata historii, prawdziwe serce i żyjącą duszę lasu, historię regionu i przyrodę, w którą nie ma prawa ingerować człowiek.

Zobacz na nexto: http://www.nexto.pl/ebooki/saga_puszczy_bialowieskiej_p98309.xml