3 książki, które czytamy, żeby poczuć się lepiej

W naszym cyklu 3 książki... polecamy idealne pozycje na lutowy wieczór. Wiosna daleko, a o lecie już prawie zapomnieliśmy. Co czytać, żeby poczuć się lepiej?

"Lato" Tove Jansson

zobacz na nexto.pl
Autorka "Doliny Muminków" napisała książkę, która jest jednocześnie letnia, pełna słońca, a z drugiej - niesamowicie czuła. Ostatnie lato starszej kobiety i wchodzenie dziewczynki w dorosłość to metaforyczna opowieść o pokoleniowych różnicach i spojrzeniach na sprawy ważne i fundamentalne: miłość, śmierć, wiarę. Jak patrzy na to kobieta, która przeżyła już wiele, a jak dziewczynka, która dopiero poznaje świat?


"Modnie i wygodnie" Dagmara Radzikowska, Dorota Olbrycht

zobacz na nexto.pl
Podtytuł książki to "jak trampki weszły na salony" i opowiada o przemianach w modzie. Napisana bez zadęcia, którego nie brakuje publikacjom o modzie, zabawna, a jednocześnie pełna wiedzy. Czasami sami nie uświadamiamy sobie tego, że to co nosimy przeszło taką drogę - zarówno historyczną jak i społeczną - a możliwość założenie sportowych butów jest wręcz polityczna!


"Wszystko jest iluminacją" Jonathan Safran Foer

zobacz na nexto.pl
Powieść amerykańskiego pisarza, fenomenalnia zekranizowana, to historia o tożsamości, szukaniu własnego pochodzenia i małych gestach, których w życiu codziennym nie zauważamy, ale kiedy zaczniemy szukać, dowiemy się, że kryje się za nimi długa, tragiczna albo piękna, rodzinna historia. Napisana rozpoznanym dla Foera językiem jest przy okazji pokazem wspaniałego warsztatu pisarskiego.