Za spinacz do papieru zapłacisz tyle, co za smartfona

Ile kosztuje marka? Jedna z nich ceni się na tyle wysoko, że postanowiła sprzedać spinacz do banknotów lub papieru za 185 dolarów.

Nawet z pozoru ogólnodostępny przedmiot pod szyldem marki nabiera prestiżu, a co za tym idzie – wyższej ceny. Spinacz do papieru lub banknotów może sam w sobie spektakularny nie jest, ale obecność logo popularnej marki sprawia, że wszystko spina się w całość.

Na wprowadzenie na rynek „luksusowego”, srebrnego spinacza do pieniędzy zdecydowała się Prada. Popularność marki wystarczyła, by wycenić przedmiot na 185 dolarów. Ci śmiałkowie, którzy chcieliby zapłacić za przedmiot, mogą to zrobić za pośrednictwem strony Barney's New York. Informacja o produkcie za nietypową cenę trafiła też do użytkowników Twittera. Ci bardziej odporni na fenomen marki zwracali jednak uwagę, że całe pudełko spinaczy to koszt....nieco ponad dolara. To nie jedyny raz, kiedy za produkty użytku codziennego firma proponuje nieżyciowe stawki.
barneys.com

Nie tak dawno dom mody Balenciaga wprowadził do sprzedaży niebieską skórzaną torbę, która jest łudząco podobno do toreb dostępnych w sieci sklepów Ikea. Z tą różnicą, że produkt Ikei to koszt rzędu kilku złotych, za to za torbę Balenciagi zapłacimy już 8,5 tysiąca złotych.twitter.com/Katebennett_BC