Na jakie stylizacje warto stawiać tej wiosny?

Wraz z nadejściem wiosny warto postawić na pastelowe stylizacje, które przyciągną wzrok i sprawią, że będziesz wyglądać lekko i promiennie. 

Dzisiejsza stylizacja jest utrzymana w pastelowym klimacie, tak bardzo pożądanym w okresie wiosennym. To właśnie teraz na ulicy możemy zauważyć coraz więcej subtelnych looków w jasnej kolorystyce. Koszula, dzięki kwiatowemu printowi świetnie wpisuje się w dziewczęcy klimat zestawu, a sandałki w kolorze landrynkowego różu są jego idealnym dopełnieniem. Główną rolę w stylizacje pełni trencz, który jest niezwykle uniwersalnym rodzajem płaszcza i powinien znaleźć się w szafie każdej fashionistki. Wywodzi się z odzieży militarnej, a jego twórcą jest Thomas Burberry, który stworzył go na zlecenie brytyjskiej armii w 1879 roku.

Trencz zdobył uznanie wojska ponieważ na tle innych płaszczy wyróżniał się doskonałym rodzajem splotu wełny, zapewniającym nieprzemakalność. Gabardyna, bo to właśnie o tej tkaninie mowa, zapewniła popularyzację tego modelu, a także znalazła zastosowanie w tworzeniu odzieży dla himalaistów. Trencz rozpowszechnił się także u ludności cywilnej, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, czego skutek jest widoczny do dzisiaj. Jego ogromną popularność możemy zawdzięczać hollywoodzkim hitom filmowym, tj. Różowa Pantera czy Casablanca, ponieważ trencze nosili ich główni bohaterowie.


Autor: Anna Adamska


Okulary – Coralove / Płaszcz – Mosquito / Koszula – Mosquito / Spodnie – Bershka / Buty – Deez24Źródło: www.rosalieeve.pl