Najgorętsze trendy ślubne tego sezonu

W tym roku wśród ślubnych trendów pojawiło się wiele nowości! Warto się z nimi zapoznać, jeśli planujemy wesele.

Ultra Violet

Co roku Instytut Pantone wybiera kolor przewodni. Kolorem 2018 roku został Ultra Violet, który idealnie może się sprawdzić również w ślubnych stylizacjach i dekoracjach. W jaki sposób? Kolor ten będzie dobrze prezentował się w bukiecie ślubnym Panny Młodej, a co za tym idzie - we wszystkich kwiatowych dekoracjach. Do tego dobrać można zastawę i obrusy z elementami w takim kolorze lub na przykład o odcień jaśniejsze. 'Ultrafioletowa' może być także muszka Pana Młodego lub ślubna biżuteria. Decydując się na tę barwę sprawdźmy najpierw kolorystykę sali weselnej - Ultra Violet to piękny kolor, ale nieuniwersalny.

Niepokorna Panna Młoda

Nowości pojawiają się także w zakresie stylizacji przyszłej żony. Tegoroczna Panna Młoda nie musi wyglądać szablonowo. Czerń przestała być kolorem zakazanym i może pojawić się wśród dodatków. Przykładem może być biżuteria z czarnymi kamieniami szlachetnymi lub czarna wstążka, która będzie wykończeniem sukni lub bukietu ślubnego. Czarne elementy Panna Młoda może także wpiąć we włosy. Z drugiej strony, żeby ślubnej stylizacji dodać trochę pazura, warto zamiast bolerka wypróbować krótką kurtkę lub pelerynkę. Zaszaleć można także z butami i wybrać szpilki w niecodziennym kolorze.

Boho chic

Coraz więcej par decyduje się na wesele w stylu boho. Takie przyjęcia najlepiej sprawdzą się w lecie, kiedy można wesele zorganizować na wolnym powietrzu lub w miejscu o charakterze bardzo rustykalnym, na przykład w zaadaptowanej pod przyjęcia stodole. Wesele w stylu boho wymaga też odpowiednich dekoracji i kreacji. Panna Młoda może śmiało postawić na delikatną, zwiewną suknię oraz rozwiany bukiet. Od kiedy zmieniły się przepisy, ślub cywilny może odbyć się poza Urzędem Stanu Cywilnego. Ślub w altance na polanie lub nad jeziorem bardzo będzie pasował do stylistyki boho, dlatego warto rozważyć taką opcję. Dobrze jest przemyśleć, co zrobimy w razie ewentualnego załamania pogody - można na przykład postawić namiot - pawilon przeciwdeszczowy.

Torty weselne bez polewy z cukru czy też białej czekolady? Zdecydowanie tak! To tak zwane naked cakes, czyli 'nagie ciasta'. Są one dużo lżejsze i mniej kaloryczne, a dzięki warstwom mają ciekawy wygląd i fakturę. Prezentują się znakomicie udekorowane świeżymi kwiatami lub owocami. Wszystkie Panie dbające o figurę będą zachwycone naked cake!

Popularne są także torty ręcznie malowane. Są naprawdę wyjątkowe. U artysty-cukiernika można zamówić wykonanie wzoru, który dla Młodej Pary ma szczególne znaczenie. Częstym motywem są też kwiaty i ptaki - na torcie wyglądają, jakby były malowane akwarelami. Takie ciasto będzie apetycznym kąskiem także dla uwieczniającego przyjęcie fotografa.


Szukając ślubnych inspiracji warto zajrzeć na portal ślubny Wedding.pl. Jest on pełen weselnych porad i pomysłów na zorganizowanie oryginalnej i wyjątkowej uroczystości. Za pośrednictwem portalu można też znaleźć usługodawców, którzy będą z nami współpracować na każdym etapie organizacji przyjęcia.

Zdjęcia: Shutterstock