Na wybiegu w ciąży! Przesada czy piękny gest?

W każdym sezonie podczas tygodni mody projektanci prześcigają się w tworzeniu unikalnej oprawy swoich prezentacji. Podczas święta mody w Nowym Jorku na wybiegu marki Eckhaus Latta wystąpiła modelka w zaawansowanej ciąży. 

W świecie mody to spora kontrowersja - jedna taka sytuacja miała miejsce w 2012 roku i wywołała burzę, ale od tej pory, nie jest to częsta praktyka. Marka Eckhaus Latta zdaje się jednak konwenanse przełamywać, a nie powielać. Pokazanie się modelki w zaawansowanej ciąży, w różowej sukience rozpiętej tak, aby prezentować mocno okrągły brzuszek, stawia pytanie: czy naruszona została granica? Czy jest to manifest, który projektuje nowe postrzeganie kobiecego ciała, czy zwykła kontrowersja?

Modelką, która wystąpiła w takiej roli, jest artystka - Maia Ruth Lee. Takie przekroczenie granic tworzy nowy obraz mody - ta dziedzina życia towarzyszy nam w każdym momencie, niezależnie od tego jak zmienia się ciało.

Nicole Phelps, szefowa Vogue Runway, skomentowała: 'Chodzę na pokazy mody od 21 lat i do tej pory widziałam ciężarną modelkę na wybiegu tylko raz. To coś, co skłania do myślenia'.

A Wy jak uważacie? Piękny gest czy przesada?