Na skórze i na talerzu - Oliwa i praktyczne porady

Ciepła, nadmorska bryza, słońce, błękitna woda, a ty w restauracji na powitanie dostajesz świeżo upieczoną bagietkę i dzbanuszek oliwy z oliwek. Wylewasz na talerz kilka kropel. Smakuje łagodnie, lekko orzechowo i bez cienia goryczy. Oliwa z oliwek – pyszna i wszechstronna.


Oliwa z oliwek – „pyszny” kosmetyk 


Jak kupić najlepszą oliwę z oliwek?

Jeśli nie uda nam się jej kupić zaraz po wytłoczeniu gdzieś w gorących krajach basenu Morza Śródziemnego, zbliżymy się do ideału pamiętając o tym, by oliwa:


- była z pierwszego tłoczenia (extra virgin) - to podstawa!

- była tłoczona na zimno – tylko tak zachowa pełne bogactwo właściwości odżywczych i zdrowotnych

- była butelkowana w kraju, z którego pochodzi

- była zapakowana w jak najmniej przezroczyste opakowanie – najlepsze są puszki, choć u nas najczęściej spotkać można butelki – te przezroczyste zdecydowanie odpadają

- idealnie, jeśli znajdziemy informację, że oliwa została wytłoczona zaraz po zebraniu oliwek


Samo zdrowie

Oliwa z oliwek zawiera wielo - i jednonienasycone kwasy tłuszczowe – które uchronią nas np. przed miażdżycą. Obniża „zły” cholesterol oraz ciśnienie krwi. Ma silne działanie anty - aging. Jest ,,wymiataczem’’ wolnych rodników. Bogata w witaminy A, E, D i K. Nic dziwnego, że krąży przekonanie o tym, iż Greczynki właśnie dzięki niej długo zachowują zdrowie i urodę.


Oliwkowa pielęgnacja

Oliwa z oliwek ma duże właściwości kojące dla skóry. Znakomicie ją wygładza i odżywia. Pozostawia na niej film ochronny, poprawia ukrwienie, wzmacnia barierę naskórka. Dodatkowo regeneruje i nawilża. Opóźnia efekty starzenia! Zawiera witaminę E – zwaną witaminą młodości. Dlatego jest tak cenna w kosmetologii. Warto szukać kosmetyków z jej zawartością.

Ale w przypadku kosmetyku – tak jak przy spożywczym zastosowaniu – trzeba zwrócić uwagę na rodzaj występującej w składzie oliwy. Czy jest np. tłoczona na zimno. Tak by mieć gwarancję zachowania jej cudownych właściwości. Taką właśnie oliwę wykorzystuje się w przypadku kosmetyków prawdziwie naturalnych – gdzie wszystkie składniki muszą być jak najmniej przetworzone, a jeśli już podlegają jakimś procesom – to tylko takim, które pozwalają zatrzymać bogactwo naturalnych składników.


Poznaj moc naturalnych kosmetyków na stlsh.pl