Moda lat 90 i egzotyczne rytmy. Jak się w tym odnaleźć?

Kto jest z pokolenia Beverly Hills 90210 doskonale zna i rozumie mode lat 90, a kto zalicza się już do Pokolenia Z dopiero ją poznaje? W sieciówkach możecie znaleźć obecnie zdecydowane inspiracje stylem Brendy i Kelly.

Zacznijmy od stylu bardziej eleganckiego. Marynarki, które są lekko za duże w ramionach i przydługawe, a mocnym akcentem stały się też często złote guziki. Kolory w jakich są to intensywne czerwienie, kanarkowy żółty, czy mocna fuksja. Ołówkowe spódnice, na których pojawiają się oryginalne tłoczone lub drukowane wzory. W codziennych lookach możemy liczyć na dużo swobody. Jeans jest na czasie już bardzo długo, ale w tym sezonie każdy musi mieć oversizową katanę i krótkie lub długie spodnie z wysokim stanem. To również jest symbol przewodni popularnego w latach 90 serialu. Ten sezon to również mnóstwo pięknych kwiatowych akcentów. Nie myślcie sobie, że są oderwane od wcześniej wspomnianych trendów, bo to właśnie przez Brendę i Kelly zostały wylansowane znane nam już hiszpanki, falbany i koronki. Dlatego w asortymencie czołowych marek możecie znaleźć mnóstwo sukienek z falbanami rodem z flamenco, a także delikatnych dziewczęcych i zwiewnych bluzek.

Kubańskie motywy na T-shirtach, spodniach, czy kurtkach. Palmy, tukany, kolorowe kwiaty.

Nie bójcie się łączyć luźnych kwiecistych koszul z szortami podkreślającymi figurę.

Lato nie tylko ze względu na pogodę przyniesie nam słońce i wakacyjny klimat, ale każda witryna sklepowa będzie przypominała o podróżach i beztrosce.

Miałam możliwość być na kilku pokazach znanych sieciówek i wiem, że będziemy zachwycone soczystymi kolorami, wzorami oraz tym jak fantastycznie można wykreować sylwetkę. Pamiętajcie o dodatkach. Duża biżuteria, kolorowe bransoletki, nadal modne są różnego rodzaju chokery i ozdoby we włosach. Osobiście zakochałam się w plecaczkach i torebkach love me tender marki PINKO. W H&M znajdziecie idealną odzież festiwalową. A Sinsay proponuje dużo kubańskich klimatów w wydaniu na luzie.

Autor: Martyna Groll