Manicure hybrydowy. Popularność, zalety i wady.

Manicure hybrydowy w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością, nic dziwnego, bowiem dobrej jakości lakier może utrzymać się nawet do 4 tygodni. W czym jest zatem haczyk jeśli chodzi o tego typu lakiery?


Manicure hybrydowy – jak wygląda zabieg?

Zanim powiemy o konkretnych zaletach malowania paznokci lakierami hybrydowymi krótko o tym jak wygląda sam zabieg. Początek praktycznie w niczym nie różni się od tradycyjnego zabiegu, gdzie paznokcie zostają przypiłowane i oczyszczone ze skórek. Następnie nakłada się tzw. bazę po czym wkładamy dłoń do lampki UV. Później w zależności od potrzeby nakładane są poszczególne warstwy lakieru, gdzie każda z nich również utwardzana jest w lampce UV (przez około 2 minuty).

Zalety Manicure hybrydowego

Jak wyżej wspomnieliśmy manicure hybrydowy może się utrzymać nawet do 4 tygodni. Jest to wygodne dla kobiet zwłaszcza w czasie wakacji, gdzie spokojnie mogą wyjechać na urlop nie zabierając ze sobą walizeczki z lakierami do paznokci. Lakier hybrydowy nie można zmyć tradycyjnym zmywaczem, a okładami z acetonu. Lakier hybrydowy nie kruszy się, nie pęka, a dzięki wspomnianemu utwardzaniu unikamy efektu „mokrych paznokci”. Na lakierze hybrydowym można wykonać zdobienia i wzorki. Same paznokcie bardzo dobrze się prezentują, charakteryzując się delikatnym połyskiem. Ponadto mamy również szeroki wybór kolorów.

A co z wadami?

Tu specjaliści doszukują się przede wszystkim szkodliwego promieniowania poprzez lampkę UV. Udowodniono jednak, że jeden zabieg równa się ok. 2 min na słońcu. Warto podkreślić, że sam zabieg jest na tyle bezpieczny, że mogą go wykonywać nawet kobiety w ciąży. Oczywiście jak z każdym zabiegiem tak i z tym nie można przesadzać. Szacuje się, że manicure hybrydowy śmiało można wykonać średnio raz na miesiąc. Niestety małą wadą manicure hybrydowego jest to, że pod jego wpływem paznokcie dość mocno się wysuszają, dlatego między zabiegami warto nakładać na paznokcie specjalną odżywkę. Po każdym zabiegu jednak dłonie warto nasmarować specjalną oliwką.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zabieg przeprowadzany jest na naturalnej płytce paznokcia, dzięki czemu ich nie uszkadzamy. W przypadku manicure hybrydowego nie ma możliwości przedłużania paznokci. Doskonale wiemy, że częstą słabością (zwłaszcza przy stresie) jest obgryzanie. Oczywiście nie warto tego robić w przypadku pomalowanych paznokci. Co ważne jednak nawet ta wada nie musi być przeszkodą – manicure hybrydowy dobrze prezentuje się zarówno na długich, jak i krótkich paznokciach. Jak przypadku każdego zabiegu kosmetycznego należy zachować czystość i higienę paznokci. Co ważne również dopóki lakier nie zostanie utwardzony w lampce UV można dokonywać zmian i poprawki.

Przeciwwskazania?

Przeciwwskazania w tym wypadku dotyczą typowej higieny paznokcia jak widoczne na nich: bruzdy, fałdy, przebarwienia, zgrubienia, czy przerosty. Problem pojawia się również, gdy płytka paznokcia oddziela się od łożyska. 

Autor: Anna Dydymska