Makijaż i fryzura na upały

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz nim upały. Mimo ponad 30-stopniowej gorączki nadal chcesz wyglądać świetnie? To jest możliwe! Musisz tylko pamiętać o kilku prostych trikach dotyczących zarówno makijażu jak i fryzury. My postanowiliśmy powiedzieć o tym nieco więcej. 

Byle nie spłynąć w upalny dzień

Wiele kobiet ma problem ze świecącą się skórą w upalne dni. Co zatem zrobić, by jej wygląd stał się bardziej matowy? Na kości policzkowe, brodę, a także centralną część czoła nałóż odrobinę kremowego rozświetlacza. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoja twarz będzie prezentować się naturalnie. Podobnie jest w przypadku oczy, gdzie brwi warto podkreślić rozświetlaczem, a eyelinerem możesz narysować cienką kreskę. Można też pozwolić sobie na wytuszowanie rzęs. W wakacje warto zrezygnować ze szminek, cieni i różów. W zamian zawsze miej przy sobie błyszczyk (najlepiej bezbarwny), a jeśli chcesz podkreślić kolorem wygląd swojej twarzy do delikatnie możesz podkreślić szczyty kości policzkowych szminką (najlepiej w pastelowym kolorze). Wyżej wspomnieliśmy o tendencji świetlistej skóry w upalnie dni. Wiadomo również, że w czasie upałów skóra bardzo często ulega zaczerwienieniom. W związku z tym kolory takie jak czerwień tylko podkreślą ten defekt. Warto więc decydować się na chłodne cienie z elementami szarości. Bardzo ważną cechą dobrych kosmetyków jest ich wodoodporność. W przypadku letniego makijażu warto też nie nastawiać się na perfekcyjność jego wykonania. Im bardziej będziesz się naturalnie prezentować w czasie upalnych dni – tym lepiej dla Twojej skóry!

Fryzury – pełna swoboda

Długie włosy to dla wielu z nas symbol kobiecości. Niestety w gorące dni całkowicie rozpuszczone włosy mogą przysporzyć nam więcej problemów chociażby ze względu tendencje do pocenia się (zwłaszcza karku). Należy też pamiętać, że latem włosy szybciej się przetłuszczają. Zatem jakie fryzury są najlepsze dla wyglądu i komfortu?

W przypadku grubych włosów możesz np. część upiąć, a część zostawić rozpuszczone. W dodatku rozpuszczone kosmyki przesuń do przodu. Dzięki temu, że włosy nie będą opadać na ramiona będzie Ci chłodniej. Jeszcze inną propozycją dla długich włosów jest upięcie kłosa, możesz go zapleść zarówno z tyłu, jak i z boku. Kucyk spięty na bok? To doskonała propozycja zarówno dla krótszych, jak i długich włosów. Całość prezentuje się nie tylko efektownie, ale i naturalnie. Koki do tej pory kojarzyły nam się nam się z wytwornymi fryzurami, dziś naturalnego koka możesz zrobić sama, bez niczyjej pomocy. Konieczna jest wyłącznie dobra gumka. By kok jeszcze lepiej się trzymał możesz użyć kilka wsuwek. Taki kok na pierwszy rzut oka prezentuje się nieco niedbale, ale bardzo naturalnie. Dwa warkocze po bokach to dziś opcja nie tylko dla małych dziewczynek, ale i kobiet, które chcą się poczuć młodziej! Możesz też upiąć tradycyjny kucyk.

A co z farbowaniem włosów? Nie od dziś wiadomo, że latem warto rozjaśniać włosy (pasemka). Mając ciemne włosy warto przebywać na słońcu, dzięki czemu naturalnie je rozjaśnisz.

Autor: Anna Dydymska